21 Nisan 2018 Cumartesi
Ana sayfa » Erdoğan Kandırıldı mı, Siyasi Menavra mı Yaptı?
Erdoğan Kandırıldı mı, Siyasi Menavra mı Yaptı?

Erdoğan Kandırıldı mı, Siyasi Menavra mı Yaptı?

AKP Milletvekili Aydın Ünal, Tayyip Erdoğan’ın Cemaat’in 2012’deki Türkçe Olimpiyatları’nda Fethullah Gülen’e yaptığı “Bitsin bu hasret!” çağrısının “bir siyasi dehanın manevrası olduğunu” ileri sürmüştü. Yandaş Star gazetesi yazarından, AKP’li Ünal’ın o iddiasına itiraz geldi: Kim yazdı 2012’deki o konuşma metnini Sayın Ünal?

Yandaş Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Aydın Ünal’ıniddiasına itiraz etti ve “Kim yazdı 2012’deki o konuşma metnini Sayın Ünal” diye sordu. Aydın Ünal, 2007-2015 tarihleri arasında Erdoğan’ın konuşma metinlerinin yazarıydı.

İşte yandaş yazarın Star’daki yazısından o bölüm;

“Erdoğan sıklıkla, ‘kandırılmışız’ dedi zaten”

“Ak Parti milletvekili Aydın Ünal, Yeni Şafak’taki yazısında, bir buluşmayı hatırlatmış..

2012’deki Türkçe Olimpiyatlarını..

Orada Erdoğan’ın, “Bitsin bu hasret” çağrısını analiz ederken, bunun “bir siyasi dehanın manevrası olduğunu” ifade etmiş.. Taktiksel bir çağrı olduğunu söylemiş yani.. Oysa benim hatırladığım durum tam böyle değil.. Bana sanki Tayyip Erdoğan, aralarında bu sözün de olduğu bütün bir süreçle ilgili olarak “kandırılmışız” demişti gibi geliyor.. Yanılıyor olabilirim.. Belki de şimdi 2012’deki o sözlerin metin yazarı kimse, onun çıkıp o metni neden yazdığını söylemesi daha doğru olacaktır.. Erdoğan sıklıkla, “kandırılmışız” dedi zaten.. Şimdi millet, Erdoğan’ı ya da temsil ettiği devleti kimin kandırdığını da görmek istiyor.. Kim yazdı 2012’deki o konuşma metnini Sayın Ünal?..”