27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Görevi Bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan Aldım”
“Görevi Bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan Aldım”

“Görevi Bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan Aldım”

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada sanıkların savunmasına devam ediliyor… Son söz, 15 Temmuz gecesi için, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın ifadesinde ‘ürkütücü’ dediği Kurmay Albay Fırat Alakuş savunmasını yaptı.Alakuş, “Ben ve timim tuzağa düşürüldük. Görevi bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan aldım” dedi.

İşte darbe suçuyla yargılanan  Kurmay Albay Fırat Alakuş’un o ifadesi;

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan’da Cezaevi Kampusü içerisindeki duruşma salonunda görülen duruşmanın bugünkü celsesinde Kurmay Albay Fırat Alakuş savunma yaptı. Fırat Alakuş için, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı’nda derdest edildiğinde yaşadıklarını anlattığı ifadesinde, “Bir müddet sonra gidiyoruz deyip beni aldılar. Kapıdan çıktığımda tam taçhizatlı, kafasında çelik miğfer ve silahlı bir şekilde, ürkütücü bir yüz ifadesi ile karşıma çıkan asker şahıs dikkatimi çekti. Sonradan bu kişinin Kurmay Albay Fırat Alakuş olduğunu öğrendim şeklinde bahsetmişti.

“Ben ve timim tuzağa düşürüldü”

“Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı duran bütün terör örgütlerine karşı mücadele ettim. FETÖ ile ne ilgim ne de irtibatım var. Menfur darbe girişimini kim, kimler, ne zaman, ne şekilde planladı bilmiyorum. Darbe teşebbüsünde doğrudan ya da dolaylı bir şekilde icraatım olmadı diye düşünüyorum. Genelkurmay Başkanlığının emniyetini sağlamak için emir komuta içinde görevimi icra ettim. Ben ve timimin darbeciler tarafından tuzağa düşürüldüğüne inanıyorum”

“Görevi bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan aldım”

“Alınan bir istihbarat dayalı olarak terör örgütlerinin muhtemel bir eylemeni karşı genel kurmay başkanlığının takviye edilmesiydi. Görevi bizzat ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı’dan aldım. Görevin detayını ise Albay Ümit Bak’tan öğrenmem söylendi”