24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » “Bugüne Kadar Ayrımcı Olmadığımız Gibi…”
“Bugüne Kadar Ayrımcı Olmadığımız Gibi…”

“Bugüne Kadar Ayrımcı Olmadığımız Gibi…”

“Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 24 saat geçmeden çark etti.

“Bugüne Kadar Ayrımcı Olmadığımız Gibi…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’un, dün akşam yapılan AKP Arnavutköy olağan kongresinde, “Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah.” şeklinde yaptığı konuşma tartışıldı. Tartışmaların ardından bugün AKP Sultanbeyli İlçe Kongresinde konuşan Uysal, “Bugüne kadar ayrımcı olmadığımız gibi bundan sonra da olmayacağız. Ama mağdur edilmiş, ihmal edilmiş yerler varsa oraya kadar da gideceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AKP Sultanbeyli İlçe Kongresinde bugün konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Kadıköy’e Bakırköy’e, Şişli’ye yaptığımız gibi belediyesi CHP’de olan Beylikdüzü’ne de Sultanbeyli ve Arnavutköy’e de metro götüreceğiz” dedi.

Konuşmasında İstanbulluların tamamına hizmet etmek için görevde olduğunu, hizmeti bütün ilçelere eşit dağıtacaklarını, bunu yaparken de bugüne kadar ihmal edilen ilçelere öncelik vereceklerini söylediğini vurgulayan Mevlüt Uysal, “Bugüne kadar ayrımcı olmadığımız gibi bundan sonra da olmayacağız. Ama mağdur edilmiş, ihmal edilmiş yerler varsa oraya kadar da gideceğiz” ifadelerini kullandı.