21 Haziran 2018 Perşembe
Ana sayfa » Türkiye Terör Ateşinde AKP Mal Telaşında
Türkiye Terör Ateşinde AKP Mal Telaşında

Türkiye Terör Ateşinde AKP Mal Telaşında

Ülke alev alev… Terör ateşi Türkiye’nin her yanını sarmışken, ülke daha İzmir’de gerçekleşen terör saldırısının şokunu atlatamışken AKP gece yarısı Meclis’e büyük tartışma yaratacak bir tasarı getirdi. Tasrıyla Kızılay, Yeşilay, Darülaceze, Darüşşafaka ve Türk Hava Kurumu‘na devlet tarafından verilen taşınmazların yarı fiyatına satışı mümkün olacak. Taşınazların TÜRGEV ve Ensar Vakfı’na devredileceği iddia ediliyor.

AKP’li milletvekillerinin imzasıyla Meclis’e taşınan düzenlemeye göre; Kızılay, Yeşilay, Darülaceze, Darüşşafaka ve Türk Hava Kurumu’na verilen devlete ait taşınmazlar, ilgili kurumlar tarafından harca esas değerinin yarısına satılabilecek. Düzenleme, “Kurumların malları TÜRGEV ve Ensar gibi vakıflara mı devredilecek” tartışmasını da beraberinde getirdi.

Türkiye, İzmir’deki terör saldırısını konuştuğu saatlerde Meclis’e getirilen düzenlemeye tepki gösteren CHP Milletvekili Engin Altay, “Uyan Türkiye gece yarısı önergesiyle Ensar’a ve Türgev’e devlet malları peşkeş çekiliyor” ifadelerini kullandı.

Düzenlemeyle ilgili olarak bir açıklama da CHP’li Gülay Yedekci’den geldi. Yedekci, “Yine AKP bir gece yarısı önergesi ile geldi!Vakıflar Hazinenin taşınmazlarını harca esas değerinin yarısına satabilecek” dedi.

İşte o tasarı;

4