27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » TRT’deki ‘Payitaht’ Dizisinde ‘Derin’ Alçaklık

TRT’deki ‘Payitaht’ Dizisinde ‘Derin’ Alçaklık

Tarihi hataları nedeniyle gündemden düşmeyen TRT’nin “Payitaht” dizisinde bu sefer de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurucularının Osmanlı Devletini yıktıkları ima edilerek, yeni bir skandala imza atıldı.

TRT’deki ‘Payitaht’ Dizisinde ‘Derin’ Alçaklık

Dizinin 8 Aralık 2017 tarihinde yayaınlanan 28. bölümünde canlandırılan hayali diyalogda Theodor Herzl ile işbirliği yaptığı kişi arasında geçen konuşmalar dinleyenler tepki gösteri. Karşılıklı konuşmada Osmanlı Devletini yıkanların Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetini kuranlar ima edilirken, ayrıca siyonizm ve batı dünyasının emrindeymişler gibi gösteriliyor.

İŞTE SKANDAL İFADELER!

Thedor Herzl (TH): Osmanlı çetin çeviz. Lalin kırabilirsek dünyada çok şey değişebilecek. İçinde dünyanın anahtarı var.
Fesli: Osmanlı’yı kendi evlatları bizim için yıkacaklar Herlz. Merat etme.
TH: Bu kadar eminsin?
Fesli: Onlar peygamberlerinin izini takipten vazgeçsin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın, imamlarının ipleri papazların ve hahamların ellerine geçsin de ben onlara neler yaptırıyorum.
TH: Artık seninle yol alabilirim dostum.

TARİH DANIŞMANI ATATÜRK DÜŞMANI MUSTAFA ARMAĞAN’DI!

Dizi sık sık tarihi hatalarla gündeme gelirken, tarih danışmanının ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığını her fırsatta belli eden sözde tarihçi Mustafa Armağan olduğu ortaya çıkmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 13 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Atatürk düşmanlığıyla bilinen Mustafa Armağan isimli şahıs TRT’deki ilgili dizide danışmanlık yapmaya devam edecek midir?” diye sormuştu.
Soru önergesi halen cevaplandırılmış değil.