27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Pişmanım… Oraya Gittiğimde Nefret Oluştu”
“Pişmanım… Oraya Gittiğimde Nefret Oluştu”

“Pişmanım… Oraya Gittiğimde Nefret Oluştu”

AKP’nin başlattığı “Çözüm süreci” döneminde Diyarbakır’da İbrahim Tatlıses’le birlikte “Megri megri” şarkısını söyleyen ve AKP kongresinde alkışlatılan Şivan Perwer FETÖ firarisi Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu programa konuk oldu.

Şivan Perwer FETÖ firarisi Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu programa konuk oldu.Perwer, programda Barzani’nin “bağımsızlık referandumunu” desteklediğini ve Kürtlerin özgür olması gerektiğini söyledi.

“Pişmanım. Oraya gittiğimde nefret oluştu”

Perwer, Diyarbakır’da katıldığı ve “Megri megri”yi söylediği konserle ilgili de “pişman olduğunu” dile getirdi. Şivan Perwer şu ifadeleri kullandı:

“Demek ki işin içinde oyun varmış. Biz çok inançlı bir şekilde, güvenli bir şekilde istediğimiz bir şeydir. Savaş bitsin, olmasın toplumlar arasında dostluk oluşsun, toplumlar kabul edilsin. Toplumlar birbirine saygıyla sevgiyle yaklaşsın. Yıllarca Türk halkının gözünde Kürtler düşürülmüştü…

Elbette pişmanım. Oraya gittiğimde çok acayip şeylerle karşılaştım. Bende sevgi duygusu oluşmadı tam tersine biraz nefret oluştu. Benim gördüklerim beni çok üzdü. Topluma saygı sevgi yok.”

Perwer ayrıca FETÖ hakkında “Gülen Hareketi’nin terörist ilan edilmesi ayıp birşey” değerlendirmesinde bulundu.