23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » “Ölürüz, Öldürürüz, ‘Rabia’dan Vazgeçmeyiz… Allahuekber!”
“Ölürüz, Öldürürüz, ‘Rabia’dan Vazgeçmeyiz… Allahuekber!”

“Ölürüz, Öldürürüz, ‘Rabia’dan Vazgeçmeyiz… Allahuekber!”

​İzmir Karabağlar Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak, Adalet Yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ölümle tehdit etti…

“Ölürüz, Öldürürüz, Rabia’dan Vazgeçmeyiz… Allahuekber!”

Video paylaşım sitesi Dailymotion’da yayınlanan videoda AKP’li meclis üyesi  Emrullah Kavuz’a arkasında toplanan bir grup tekbir getirip rabia işareti yaparak eşlik ediyor. Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit içeren sözler sarf eden Kavuz, videonun sonunda “Reisin ağzından çıkacak tek bir kelimeye bakıyoruz. Tek bir kelimesiyle ölürüz şehadet için koşar öldürürüz gereken her şeyi yaparız” diyor.

İşte o video;

 

O Kafa müzisyen heykelini “müstehcen” diyerek bezle kapamıştı

İzmir’in en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağındaki ahşap müzisyen heykeli, müstehcen olduğu gerekçesiyle Emrullah Kavuz’un hedefi olmuştu. Emrullah Kavuz, ‘çıplak’ dediği heykele kilit vurmuştu.

Ahşap heykelden rahatsızlık duyan Kavuz, “Azizkocaoğlu çok seyretmek istiyorsa heykeli evine götürsün. Bütün İzmir halkı şuan bu heykelden dolayı sizden nefret ediyor. Yazıklar olsun. Buradan her gün yüzlerce çoluk çocuk geçiyor. Kadınlarımız, çocuklarımız geçiyor. Bu milletin ahlaki değerleri var. Senin ahlaki değer anlayışına yazıklar olsun” ifadelerini kullanmıştı.