24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Kahraman’a “Ağabeyimiz” Diyen FETÖ Sanığına Tahliye
Kahraman’a “Ağabeyimiz” Diyen FETÖ Sanığına Tahliye

Kahraman’a “Ağabeyimiz” Diyen FETÖ Sanığına Tahliye

FETÖ’nün Yalova Üniversitesi yapılanmasına yönelik açılan davada tutuklu olarak yargılanan eski rektör Niyazi Eruslu tahliye edildi. Eruslu ilk duruşmadaki savunmasında, “107 rektör adayı içerisinden atandım. Bana TBMM Başkanı İsmail Kahraman referans olmuştu. İsterseniz bir dahaki duruşmada tanık olarak dinleyebilirsiniz” demişti.

Kahraman’a “Ağabeyimiz” Diyen FETÖ Sanığına Tahliye

FETÖ/PDY’nin Yalova Üniversitesi yapılanmasına yönelik açılan davada tutuklanan Prof. Dr. Niyazi Eruslu, yaklaşık 14 aydır cezaevinde bulunuyordu. Eruslu, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsü içerisinde oluşturulan mahkeme salonunda bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Eruslu’nun tutukluluk halinin sonlandırılmasına ve bundan sonraki yargılamanın tutuksuz olarak sürdürülmesine karar verdi. Mahkeme, Yalova Üniversitesi’nin eski rektörü Niyazi Eruslu hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının ise devamına hükmetti.

İLK DURUŞMADA, ‘BANA İSMAİL KAHRAMAN REFERANS OLMUŞTU’ DEDİ

FETÖ sanığı Niyazi Eruslu’nun ilk duruşmada TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a ilişkin sözleri dikkat çekmişti. Eruslu, mahkeme heyetine Kahramanla ilgili, “107 rektör adayı içerisinden atandım. Bana TBMM Başkanı İsmail Kahraman referans olmuştu. İsterseniz bir dahaki duruşmada tanık olarak dinleyebilirsiniz” demişti. Yalova Üniversitesi’nin 2015-2016 akademik yıl açılışına Meclis Başkanı Kahraman, AKP’li Meclis eski Başkanı Bülent Arınç’la birlikte katılmıştı. Rektör Eruslu, İsmail Kahraman’a fahri doktora unvanı da vermişti.