24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Amedspor’lu Deniz Naki’ye Yumruklu Saldırı
Amedspor’lu Deniz Naki’ye Yumruklu Saldırı

Amedspor’lu Deniz Naki’ye Yumruklu Saldırı

Mersin İdmanyurdu-Amedspor arasında oynanan maçta Mersinli taraftarlar sahaya inerek Amedsporlu Deniz Naki’ye saldırdı. Saldırının ardından HDP, resmi twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Mersinli bir taraftarın sahaya indiği ve frikik kullanmak üzere olan Amedsporlu Deniz Naki’ye arkadan yumruk attığı görülüyor. Deniz Naki daha önce AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp, ifadesi alındıktan sonra hesabın kendisine ait olmadığı anlaşılınca serbest bırakılmıştı. Maçın devamında Amed Sportif, Mersin İdmanyurdu’nu deplasmanda 7-0 yendi.

HDP’DEN AÇIKLAMA

Halkların Demokratik Partisi olaylı maçın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Amedspor’u kutlayan HDP’nin açıklaması şu şekilde: Mersin’de Amedspor’a uygulanan seyirci yasağını ve Deniz Naki’ye yapılan ırkçı saldırıyı kınıyor, 7-0 ile cevap veren Amedspor’u kutluyoruz.

“Onlar bize kötü davransın, biz onlara çiçekle birlikte bolca gol de atacağız”

Mersin İdmanyurdu-Amedspor arasında oynanan maçta Mersinli taraftarlar sahaya inerek Amedsporlu Deniz Naki’ye yumrukla saldırmışlardı. Saldırıya ilişkin Deniz Naki sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Naki; “onlar bize kötü davransın, biz onlara çiçek atacağız. Bundan sonra bolca gol de hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı. Bu olaylar beni yıpratmaktan ziyade daha da hırslandırıp, motive etmektedir” dedi.

Deniz Naki’nin saldırıya uğradığı maçta, Amedspor Mersin İdmanyurdu’nu 7-0 mağlup etmişti.

İşte Akedsporlu Deniz Naki’nin sosyal medya hesabından yaptığı o açıklamanın tamamı;