24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Alacaklarının Tahsili İçin Mafyayla Anlaşmış
Alacaklarının Tahsili İçin Mafyayla Anlaşmış

Alacaklarının Tahsili İçin Mafyayla Anlaşmış

Eski Milli futbolcu ve yandai 24’ün futbol yorumcusu Tanju Çolak’ın gözaltına alınma nedeni ortaya çıktı. Çolak’ın, alacaklarını tahsil etmek için çete üyeleriyle anlaştığı iddia edildi.

İşte Hürriyet gazetesinin haberine göre, Tanju Çolak’ın gözaltına alındığı operasyonun detayları;

Ankara Emniyet Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü ekipleri, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, adam yaralamak, gasp, tehdit, çek-senet tahsilatı’ yaptıkları iddiasıyla Kürt Ahmet ve İsmail Altınok gruplarını takibe aldı.

Alacaklarının Tahsili İçin Mafyayla Anlaşmış

Yaklaşık 3 aylık teknik-fiziki takibin ardından Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla operasyonlar için düğmeye basıldı. Ankara merkezli birçok ilde eş zamanlı yapılan operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı. Bu kapsamda Tanju Çolak da İstanbul Beşiktaş’ta gözaltına alınarak Ankara’ya getirildi. Çolak’ın, bazı alacaklarını tahsil etmek için çete üyeleriyle anlaştığı ileri sürüldü.

Çek ve senetler ele geçirildi

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız silahlar, çok sayıda başkası adına düzenlenmiş çek-senet, başkalarına ait kimlik bilgileri, sahte kimlikler ele geçirildi. Suç örgütü gruplarının, başta Ankara’da olmak üzere birçok ilde işadamları, varlıklı kişileri tehdit ederek haraç aldığı, zorla senet imzalatıkları, ikinci kişilere ait çek-senetleri silah tehdidiyle tahsil ettikleri öne sürülüyor.