27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Vezneciler Saldırısını TAK Üstlendi
Vezneciler Saldırısını TAK Üstlendi

Vezneciler Saldırısını TAK Üstlendi

İstanbul Vezneciler’de7’si polis 8 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı PKK’nı yan kolu olan Kürdistan Özgürlük şahinleri (TAK) üstlendi.  

TAK, internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Eylemlerimiz artarak sürecek”

“07 Haziran 2016 sabahı saat 08.40’ta İstanbul Beyazıt’ta Çevik Kuvvet’e dönük bir saldırı gerçekleştirdik” derken, düzenledikleri canlı bomba eylemi için “bu eylem başta Nusaybin ve Şırnak olmak üzere TC’nin tüm vahşi saldırılarına karşı gerçekleşmiştir. Yönelimler sürdükçe eylemlerimiz de daha da artarak devam edecektir”

“Sivillerin ölümünden AKP sorumludur”

“Yaşanan sivil kayıplardan ise Kürt halkına vahşi bir savaşı dayatan faşist AKP sorumludur. Türk Halkı sessiz kalarak onayladığı bu savaşın mağduru olmaya mahkumdur”

“Türkiye güvenilir bir ülke olmaktan çıkmıştır”

“Türkiye’de bulunan ve gelmek isteyen yabancı turistleri de tekrar uyarıyoruz! Yabancılar bizim hedefimiz değildir ancak Türkiye onlar için güvenilir bir ülke olmaktan çıkmıştır. Birileri Barışı Özlemiş Olabilir Fakat Biz Savaşa Henüz Yeni Başladık!”

7 Haziran günü İstanbul Vezneciler’de gerçekleştirilen bombalı saldırıda 7 polis şehit olmuş, 4 vatandaş hayatını kaybetmişti.