07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yılın Haber Fotoğrafı Ödülü, DHA Muhabiri Koçer’in

Yılın Haber Fotoğrafı Ödülü, DHA Muhabiri Koçer’in

SAMSUN Piri Reis Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle düzenlenen ödül töreninde, haber ajansları kategorisinde 'Yılın Haber Fotoğrafı' ödülü Doğan Haber Ajansı (DHA) Samsun bürosundan Yaprak Koçer’e verildi.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle 4’üncü Medya Ödülleri Töreni düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program lisenin Rodyo-Tv ve Gazetecilik bölümü öğrencileri tarafından yapıldı. 200 öğrenci tarafından 14 branş için oy kullanıldı. Programda 14 ayrı kategoride ödül verilirken, meslekte 40 yılını dolduran 8 gazeteciye vefa ödülü, 3 de onur ödülü verildi.

Yapılan değerlendirme sonucunda haber ajansları kategorisinde ‘Yılın Haber Fotoğrafı’ ödülü Iğdır’da şehit olan Samsunlu polis memuru Burak Zor’un cenaze töreni sırasında eşi Cansu Zor ve oğlu 1.5 yaşındaki Eymen Zor’un yer aldığı fotoğraf karesi ile Doğan Haber Ajansı Samsun bürosundan Yaprak Koçer’e verildi. Koçer ödülünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Nurdan Öncel Taşkıran’ın elinden aldı.

Ödül törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Hakan AKGÜN/ SAMSUN, (DHA)