07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yasin’e Fenerbahçe affı!

Yasin’e Fenerbahçe affı!

Sarı Kırmızılı ekibin geçen hafta Adana deplasmanında teknik direktör Riekerink tarafından oyundan alındıktan sonra, formasını çıkarıp yere atan ve hocasına saygısızlık yapan Yasin Öztekin'in cezasının yankıları sürüyor.

Yasin’e, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından verilen ceza kulüp yönetimi tarafından da tam kadro olarak onaylandı. Yasin’in formasını yere atması yüzünden ayrıca para cezası da kendisine tebliğ edilecek. Ancak Galatasaray’ın bu süreçte ligde çok zorlu bir maç trafiğine girecek olması da kafalarda soru işareti yaratıyor. Bu hafta lider Medipol Başakşehir’i Türk Telekom Arena’da ağırlayacak olan Sarı Kırmızılılar, ardından Kadıköy’de Fenerbahçe derbisine çıkacak. Bu büyük maç sonrasında da Galatasaray’ı ligin güçlü ekiplerinden biri olan Bursaspor ile karşılaşacak.

Yasin Öztekin’e verilen cezanın Başakşehir maçında uygulanması kesinik kazanmış durumda. Ancak bu haftaki maçların ardından lige milli maç arası verilecek. Bu süreçte Yasin Öztekin’in affa uğrayıp, Fenerbahçe ve Bursa maçında kadroda yer alabileceği de düşünülüyor. Bu süreçte 21 Altı takımı ile antrenmanlara çıkacak olan Yasin Öztekin’in, alt yapı hocalarının vereceği raporunda teknik direktör Jan Olde Riekerink tarafından değerlendirileceği bildirildi. Riekerink’in istemesi halinde, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetimi’nin de Hollandalı teknik adamın vereceği karara saygı göstereceği ve Yasin’in cezasını affedebileceği ileri sürüldü.

Kadir ÇETİNÇALI-İSTANBUL-DHA