07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Yapacağımız transferler, aldığı ücretin hakkını verecek”

“Yapacağımız transferler, aldığı ücretin hakkını verecek”

Trabzonspor'da genel sekreter yardımcısı Ali Rıza Egemen, aldığı ücretin hakkını sonuna kadar verecek oyuncuları transfer etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Ali Rıza Egemen, DHA’ya yaptığı açıklamada, önceki dönemlerde yapılan transfer hatalarını tekrarlamak istemediklerini belirtti. Egemen, isme göre değil, yeteneğe göre transferler yapacaklarını ifade ederek, “Trabzonspor’a hizmet edecek, aldığı ücretin hakkını sonuna kadar verecek oyuncuları belirledik. Kimse bizden isim yapmış oyuncu transferi beklemesin” dedi.

“TARAFTARIMIZ İÇİN UĞRAŞIYORUZ”
Trabzon’un gerçek bir futbol kenti olduğunu söyleyen Egemen, “Şehir adeta futbol ile yaşıyor. Bütün taraftarlarımız Trabzonspor ile nefes alıp, onunla mutlu oluyor. Biz bunları görüyoruz ve taraftarımız için büyük uğraş veriyoruz. Kimse merak etmesin. Özlenen futbolu bize sunacak oyuncuları kadromuza katmak için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

TRANSFERLER İLK KAMPA YETİŞTİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR
Bu arada yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk etap kampı için 3 Temmuz’da Slovakya’ya gidecek olan Trabzonspor, dış transferde yapacağı takviyelerin yarısını ilk kampa kadar sonuçlandırmak istiyor. Bordo mavililerde iç transferde bu haftadan itibaren önemli gelişmelerin yaşanacağı belirtilirken, dış transferlerin yarısının da Slovakya kampına yetiştirilmeye çalışıldığı öğrenildi. Trabzonspor, 28 Temmuz’da Macaristan’da başlayacak olan ikinci etap kampına ise yapılacak transferlerin de katılımıyla tam kadro gitmeyi hedefliyor.

ERKAN VE İSHAK YOLCU
Trabzonspor’un yeni sezonda kadroda düşünmediği sol bek oyucusu İshak Doğan için kulübe ciddi tekliflerin geldiği ve yönetimin bu teklifleri değerlendirmeye alacağı öğrenildi. Geride kalan sezonu Eskişehirspor’da kiralık olarak geçiren İshak Doğan için Karabükspor’un da devrede olduğu ve bu transferi sonuçlandırmak istediği belirtildi. Bordo mavililerde kadro dışı bırakıldıktan sonra affedilen Erkan Zengin için de tekliflerin olduğu ve yönetimin belirlediği düzeyde bir teklif gelmesi durumunda bu transfere de onay verileceği ifade edildi.

Tolga SAĞLAM/TRABZON, (DHA)