07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Voleybol İçin Bir Gün Daha” etkinliklerinde 4 binden fazla kişi sahaya çıktı

“Voleybol İçin Bir Gün Daha” etkinliklerinde 4 binden fazla kişi sahaya çıktı

CEV'in (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Avrupa'nın 55 ülkesinde voleybol ailesini bir araya getirdiği #OneDayMore4Volleyball (Voleybol için Bir Gün Daha) etkinliklerinin Türkiye ayağı bugün yapıldı.

CEV tarafından Şubat ayının 4 yılda bir 29 gün olması nedeniyle düzenlenen #OneDayMore4Volleyball festivalinde 81 ilde 350’den fazla maçta 4 binden fazla sporseverin sahaya çıktığı etkinliklerde milli voleybolcular, antrenörler, öğrenciler, ünlü sanatçılar, voleybola gönül veren bir çok kişi mücadele etti. Burhan Felek Voleybol Salonu’nda yapılan etkinlik kapsamında düzenlenen mücadelede Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Saran Group ve Saran Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, ünlü sanatçılar Ömür Gedik, Sinan Akçıl, Özgün, Betül Demir ve İlyas Yalçıntaş gibi bir çok kişi sahaya çıktı.

VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI MURTLUGİL: “TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN ÖNEMLİ VOLEYBOL ÜLKELERİNDEN BİRİ OLDUĞUNU KANITLADI”

“Türkiye, gerek resmi organizasyonlarda elde edilen başarılar gerekse voleybola gösterilen ilgiyle birlikte Avrupa’nın en önemli voleybol ülkelerinden biri” diyen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, “Bunu, #OneDayMore4Volleyball etkinliğine halkımızın gösterdiği ilgiyle birlikte bir kez daha kanıtladık. Ulaştığımız 4 bin katılımcı sayısı itibarıyla bu projeye dahil olan ülkeler arasında üst sıralarda yer aldık. Etkinliklere katılan tüm voleybol severlerin yanı sıra bugün burada olarak bizleri mutlu eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’a, sponsor firmalarımızın değerli yetkililerine, etkinliğimize katılan sanatçılara, sahaya çıkan milli voleybolcularımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

SPOR A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ ÖZBAYRAKTAR: ” HER YIL 10 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞUMUZA ÜCRETSİZ VOLEYBOL EĞİTİMİ VERİYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ olarak her yıl 10 binden fazla çocuğumuza 46 binden fazla seansla ücretsiz voleybol eğitimi veriyoruz. Bizler, genç neslin spordaki ilk tecrübelerini doğru ellerde edinmelerinin bir zorunluluk olduğunun farkındayız. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Spor A.Ş. Ligi ile çocuk gruplarında 54 voleybol takımını ağırladık. Fikstürü, rakibi ve hakemi ile kendileri için bir voleybol ligi kurguladık ve gençlerimiz bu ambiyansta fileye çıktılar. Bu, onların sporcu ruhuna, yıldız olmaları yolunda sihirli bir dokunuştu. Bugün de Voleybol için Bir Gün etkinliğine imza atan Türkiye Voleybol Federasyonu’na ve Sayın Başkan Özkan Mutlugil’e teşekkür ediyorum.”

SADETTİN SARAN: “VOLEYBOLU DAHA FAZLA GÖRECEĞİZ”

Türkiye Voleybol Federasyonu ile “Pazarlama ve Medya Ortaklığı” anlaşması yapan Saran Group Holding ve Saran Medya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Kısa süre önce Türkiye Voleybol Federasyonu’yla yaptığımız anlaşma için bizi harekete geçiren sebepler arasında halkımızın voleybola gösterdiği ilgi de yer alıyordu. Bugün, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha anlamış olduk. Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun düzenlemiş olduğu bu etkinlikte yer almaktan çok büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Bundan sonra her yerde, bugün olduğu gibi voleybolu daha fazla göreceğimizi düşünüyorum ” diye konuştu.

Mustafa AKIN / İstanbul,DHA