07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ünlü baklavacıya FETÖ’den tutuklama istemi

Ünlü baklavacıya FETÖ’den tutuklama istemi


FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ünlü baklavacı Serdar Seyitoğlu, “Terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ünlü baklavacı Serdar Seyitoğlu, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına getirildi. Soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren Seyitoğlu, “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

FETULLAH GÜLEN TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sevk yazısında, şüpheli Seyitoğlu’nun Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklava şirketinin ortağı ve Dış Ticaret Genel Müdürü olduğu belirtildi. Yazıda, şüphelinin terör örgütüne finansman sağlamak amacıyla himmet adı altında örgüt için iş adamlarından para topladığı, toplanan paraları örgüte aktardığı ve toplanan paraların büyük rakamlara ulaşması nedeniyle örgüt elebaşısı Fetullah Gülen tarafından ödüllendirilerek kendisine plaket, namaz takkesi, seccade ve tesbih gönderildiği anlatıldı.

“NASIL İFADE VERMELİYİZ”

Serdar Seyitoğlu’nun amcası ve şirket ortaklarından iş adamı Mustafa Seyitoğlu’nun da aynı soruşturma kapsamında tutuklandığını hatırlatılan sevk yazısında, şüpheli Serdar Seyitoğlu’nun örgüt mensuplarına gönderdiği “Nasıl ifade vermeliyiz” talimatı doğrultusunda örgütsel bağlarını ve eylemlerini anlatmaktan imtina ettiği ve etkinlik pişmanlıktan faydalanmak istemediği belirtildi.

Ümit TÜRK/İSTANBUL, (DHA)