07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Türk Hava Yolları İngiltere’yi ‘HİT’ destinasyonu yapacak

Türk Hava Yolları İngiltere’yi ‘HİT’ destinasyonu yapacak

TÜRK Hava Yolları (THY) ve VisitBritain, yaptığı anlaşmayla, İngiltere Birleşik Krallığı'nı 2016 yılı 'Hit' destinasyonu yapmaya hazırlanıyor. Kampanyanın ilk hedefi, İngiltere'ye Hindistan ve Körfez bölgesinden turist çekmek.

İngiltere’nin turizm ihracat değerini artırmak ve platformdaki profilini yükselterek ulusal turizm ajansının stratejik bir organı olarak hizmet vermeyi hedefleyen VisitBritain ve hâlihazırda 113 ülkede 284 noktaya uçan, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları arasında turizm anlamında önemli bir işbirliği hayata geçirildi.

Bugün başlatılan global pazarlama anlaşmasıyla birlikte, İngiltere’ye, küresel taşıyıcının Birleşik Krallık’ta uçuş sağladığı beş bölgesel geçit, Manchester, Birmingham, Edinburgh ve Londra’dan da Heathrow ve Gatwich üzerinden daha fazla uluslararası yolcu çekilmesi hedefleniyor.

Kampanya bu yıl Hindistan odaklı belirlenerek, Ocak ayının sonlarında iyi planlanmış bir ücret kampanyasını faaliyete geçiriyor. İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen işbirliği tanıtım toplantısına, Türk Hava Yolları Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve VisitBritian İcra Kurulu Başkanı Sally Balcombe katıldı.

“THY İÇİN HEYECAN VERİCİ”

Törende bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Birleşik Krallık tanıtım ofisi ile yaptığımız işbirliği THY için oldukça heyecan verici bir birliktelik. VisitBritain gibi saygın bir markayla birlikte böylesi bir işbirliğine adım atıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İşbirliğimizin, Birleşik Krallık’a giren turist sayısını 2016 yılında önemli ölçüde artıracak olması ile birlikte, ülke ekonomisindeki belirgin etkisini giderek güçlendiren turizm potansiyeline de mühim bir katkı sağlayacağını öngörmekteyiz. Türk Hava Yolları ile taşınan ziyaretçi sayısı açısından büyük bir akıma şahit olmayı beklediğimiz bu ortaklık ve benzeri işbirlikleriyle de İngiltere’deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“İNGİLTERE’NİN TÜM BÖLGELERİ KEŞFEDİLECEK”

VisitBritain İcra Kurulu Başkanı Sally Balcombe ise işbirliğinin kendileri için öneminden bahsederek, şunları söyledi:

“THY ile global düzeyde, ortak bir pazarlama kampanyasına imza atan, ilk ulusal turizm kanalı olmak bizler için oldukça memnuniyet verici. THY’nin uçuş sağladığı destinasyonlar çok sayıda önemli turistik imkanı da bünyesinde barındırıyor. Havayolunun hızla genişleyen uçuş ağı sayesinde küresel bağlantılarını kullanarak, Asya ve Ortadoğu gibi yükselen pazarlarda mevcut bulunan önemli büyüme fırsatlarından istifade etmek bizler için son derece önemli. Bu ortaklık, Britanya’nın tüm ulus ve bölgelerini keşfedebilmesi için yabancı turisti teşvik edecek pazarlama stratejimize odaklanmamızı sağlamakla birlikte, büyümek için yeni iş alanları oluşturabilmemize ve bu anlamdaki iddialı planlarımızı sürdürebilmemize de olanak sağlayacak.”

“İLİŞKİLERİN GENİŞLEMESİNDE KATKI SAĞLAYACAK”

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore da, “Bizim için bu ortaklık, ülkelerimiz arasında uzun zamandır siyasetten ticaret ve yatırıma, eğitimden bilim ve inovasyona ve turizme kadar pek çok farklı alanda başarıyla devam etmekte olan yakın ilişkilerin gelişiminde önemli bir adımı daha ifade ediyor. Türk Hava Yolları’nın genişlemesi, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına doğrudan yapacağı katkının yanı sıra bugün kutlamakta olduğumuz VisitBritain programı ile stratejik bir ortaklık geliştirilmesine de imkan sağladı” diye konuştu.

İbrahim YILDIZ / İstanbul, (DHA) –