07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Toplumda eskisi kadar şehitlerimize hassasiyet yok’

‘Toplumda eskisi kadar şehitlerimize hassasiyet yok’

TÜRKİYE Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, "Toplumda eskisi kadar şehitlerimize bir hassasiyet olmadığını görüyoruz. Bu çok acı bir durum. Bu insanlar hayatlarından vazgeçiyorlar. Toplumu daha duyarlı olmayı davet ediyoruz" dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, terörle mücadele konusunda siyasilere birlik çağrısı yaptı. Terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sürmesi gerektiğini dile getiren Taydaş, Manisa’nın 1984 yılından bu yana teröre 230 şehit verdiğini belirtti.

SÜRECİN GETİRDİĞİ NETİCE Mİ BİLMİYORUM

Doğu ve Güneydoğu’da ayrı bir devlet kurmak için girişimler bulunduğuna dikkat çeken Taydaş, “Acılar yaşanıyor fakat sonuçta bu ülkeyi parçalamak bölmek isteyen bir terör örgütü var. Bu nedenle acı da yaşasak bu mücadelenin sürmesinden yanayız. Son terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmelidir. Kesinlikle terörle olan mücadele kararlı bir şekilde sürmeli. Toplumda eskisi kadar şehitlerimize bir hassasiyet olmadığını görüyoruz. Bu çok acı bir durum. Çok fazla şehit veriyoruz insanların daha duyarlı olması gerekiyor. Bu ülkenin geleceği için bu insanlar hayatlarını kaybediyor. Fakat ne yazık ki sürecin getirdiği bir netice mi bilmiyorum, şehitlerimize karşı hassas bir yaklaşımın olmadığını görüyoruz. Bu insanlar hayatlarından vazgeçiyorlar. Toplumu daha duyarlı olmayı davet ediyoruz” dedi.

BU ACILARI YAŞATANLARA BEDEL ÖDETİLMELİ

Şehit ailelerinin terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sürmesini istediğini dile getiren Taydaş, “Şehit aileleri kimler bu acıyı onlara yaşatmışsa şehidin kanının yerde kalmaması için bu hesabın sorulmasını istiyor. Çözüm süreci zaten bizim kabul etmediğimiz bir süreçti. Hükümet sorunu kan akmadan ortadan kaldırmayı düşünmüş olabilir. Fakat biz terör örgütü temsilcileri ile görüşülmesinin netice getirmeyeceğini söyledik. Bu saatten sonra kararlılıkla süren terörle mücadelenin zafiyete uğratılmasından yana değiliz. Terör örgütü varken yeni bir çözüm sürecine karşıyız. Eğer şehit ailelerine ve gazilere ihtiyaç varsa, biz topraklarımızı savunmak adına hayatımızdan vazgeçmeye hazırız. Bugün kalkıp da devlete millete baş kaldıran bir örgüte inisiyatifli yaklaşmayı kabul etmemiz söz konusu değil. Bu acıları şehit ailelerimize yaşatan kişilere en ağır bedel ödetilmelidir” dedi.

Nermin UÇTU/ MANİSA, (DHA)