02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Ters yönde giden sürücü trafiği birbirine kattı

Ters yönde giden sürücü trafiği birbirine kattı

AFYONKARAHİSAR'da Kurban Bayramı'nın üçüncü günü akşamı İzmir- Afyonkarahisar karayolunda otomobiliyle ters yönde ilerleyen sürücü, trafiği birbirine kattı.

Tehlikeli yolculuk cep telefonuyla görüntülenirken, ters yönde ilerleyen otomobil bazı araçların kaza yapmasına neden oldu.

Antalya- Denizli- İzmir yönünden Afyonkarahisar’a geliş yönündeki karayolunda otomobiliyle ters yönde ilerleyen sürücü, diğer araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Sürücünün tehlikeli ilerleyişi bir yolcu otobüsündeki yolcular tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde olayın Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olan 14 Eylül akşamı meydana geldiği belirtildi.

Dörtlü flaşörlerini yaktığı otomobiliyle ters yönden gelen sürücüyü gören diğer araç sürücüleri selektörle uyarmaya çalışırken, kaza yapmamak için de çaba sarf etti. Bir süre bu şekilde ilerleyen sürücünün 8 aracın ufak çaplı hasarlı kazaya karışmasına neden olduğu belirtildi. Tehlikeli yolculuğu sonrası sürücünün akıbeti ise bilinmiyor.

Yolcu otobüsündekilerin cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde ise sürücünün ne yaptığına anlam veremeyen yolcular şaşkınlıkla olayı izliyor. Otobüs sürücüsü tarafından ters yönde ilerleyen otomobil cep telefonuyla polise ihbar ediliyor. Ters yönde giden ve Antalya plakalı olduğu belirtilen otomobilin bir aracın kaza yapmasına neden olduğu görüntülerdeki konuşmalardan anlaşılıyor. Bu durum üzerine bir kişinin “Allah belanı versin. Durdurun şunu, ağzını, burnunu kıralım” şeklinde tepkisi görüntüde duyuluyor. Otobüstekilerin otomobili durdurmak için kendi aralarında yaptığı konuşmaların ardından da görüntü sona eriyor.

Onur BAYRAM / AFYONKARAHİSAR (DHA)