02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Taksiciye gelen cezaların sırrı çözüldü

Taksiciye gelen cezaların sırrı çözüldü

İstanbul'da ikiz plaka ile taksicilik yapan bir kişi gözaltına alındı. Plakanın asıl sahibi Şakir Ş., “Hiç gitmediğim yerlerde plakama kesilmiş cezalar eve geliyordu.

Sebebi şimdi ortaya çıktı” dedi. Polisteki ifadesinde suçunu kabul ettiği öğrenilen şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün, bir çok noktada çalıntı araç denetimi yaptı. Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bayrampaşa’daki bir AVM önünde, hareketlerinden şüphelenilen bir taksiciyi durdurdu. Evrakları incelenen 34 TJN 57 plakalı aracın, çalıntı kaydı olmadığı belirlendi. Aracın ruhsat bilgileriyle, marka ve model yılının plakanın kayıtlı olduğu asıl araçla uyumlu olduğu görüldü. Ancak otomobilin şaşi numarasına bakılınca, otomobilin aslında başka bir araca ait olduğu, diğer belgelerin de sahte olduğu ortaya çıktı. Otomobili kullanan Ziya M. (40) gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ “KİMSEYE ZARAR VERMEDEN ÇALIŞIYORUM”
Oto hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelinin daha öncede aynı suçtan Başakşehir bölgesinde yakalandığı tespit edildi. Şüphelinin kendisini yakalayan polislere bu işi meslek haline getirdiğini, kimseye bir zarar vermeden çalıştığını söylediği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Ziya M. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden taksinin asıl sahibi Şakir Ş., aracının neredeyse birebir aynısını karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemediği öğrenildi. Taksici Şakir Ş., aracının plakasını kopyalayarak, taksicilik yapan şüpheliden şikayetçi oldu. Şakir Ş. “Hiç gitmediğim yerlerde, plakama kesilmiş cezalar eve geliyordu. Sebebi şimdi ortaya çıktı”

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)