07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Status Quo’nun gitaristi Rick Parfitt kalp krizi geçirdi

Status Quo’nun gitaristi Rick Parfitt kalp krizi geçirdi

EXPO 2016 Antalya'da düzenlenen etkinlikler kapsamında geçen salı gecesi konser veren İngiliz Grup Status Quo grubun söz yazarı ve gitaristi 67 yaşındaki Rick Parfitt, gece kaldığı otelde kalp krizi geçirdi.

‘Electric’ adlı son turneleri kapsamında, 14 Haziran’da Expo Antalya 2016’da Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da konser veren 1962 yılından bu yana müzik yaşamını sürdüren İngiliz Grup Status Quo grubu, dinlenmek için otele gitti. Grubun söz yazarı ve gitaristi Rick Parfitt, gece kalp krizi geçirdi. Kalbi duran sanatçı, oteldeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Aspendos Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorların çabasıyla yeniden yaşama döndürülen Rick Parfitt, daha donanımlı olan Antalya Özel Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Parfitt’in sağlık durumu hakkında bilgi veren Yoğun Bakım Sorumlusu Anestezi Uzmanı Dr. Levent Bülent Tuncer, hastanın önceki yıllarda çoklu damar bypas ameliyatı geçirdiğini birkaç kez de stent uygulandığını kaydetti. Parfitt’in, anjiyografisinde tıkalı damarı açıldıktan sonra tedavinin devamı için yoğun bakıma alındığını vurgulayan Dr. Tuncer, “Hasta kendine geldi ancak hayati riski devam ediyor” dedi.

ANTALYA,(DHA)-