07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şırnak’ta PKK’lıların yaktığı okul kullanılamaz hale geldi

Şırnak’ta PKK’lıların yaktığı okul kullanılamaz hale geldi

ŞIRNAK'ta dün PKK'lılar tarafından yakılan Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu, kullanılamaz hale geldi. Teröristlerin yaktığı okulda bazı eşyaları da zarar verdiği ortaya çıktı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün okulların tatil edildiği Şırnak’ta, merkez Dicle Mahallesi’nde bulunan Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu, dün akşam saatlerinde PKK’lılar tarafından ateşe verildi. 13 dersliği, 28 öğretmen ve 694 öğrencisi bulunan 2 katlı okula gelen yüzü maskeli bir grup PKK’lı, kimsenin bulunmadığı bir sırada giriş kapısının yanındaki pencerenin camlarını kırarak içeri girdi.

İdarecilere ait odalar ve sınıftaki eşyalara zarar veren teröristler molotof kokteyller atarak sınıflarda yangın çıkardı. Çıkan yangında, müdür odası ve bir sınıf yanarak kullanılmaz hale gelirken, koridorlar da duman isi nedeniyle siyaha büründü. Yangın haberi üzerine okula gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği alevler yayılmadan söndürüldü. Yoğun kar yağışı ve soğuklar nedeniyle okulların tatil olması, muhtemel bir faciayı önledi.

Yakılan okulda bugün yapılan incelemede eşyaların büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği görüldü. Kar nedeniyle bugün de okulların tatil olduğu Şırnak’ta yakılan okulda temizlik çalışması başlatıldı.

Mehmet Selim YALÇIN/ŞIRNAK,(DHA)