07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şehit uzman çavuş, Besni’de gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit uzman çavuş, Besni’de gözyaşlarıyla uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde dün PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 29 yaşındaki Uzman Çavuş Selçuk Dost'un cenazesi, memleketi Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonlar sırasında çıkan çatışmada ağır yaralanan Uzman Çavuş Selçuk Dost, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. 2’si kız 8 kardeşten 3’üncüsü ve bekar olan Uzman Çavuş Selçuk Dost’un cenazesi sabah saatlerinde önce Gaziantep Havalimanı’na, ardından Adıyaman’ın Besni İlçesi’ne bağlı Suvarlı Beldesi’ndeki babaevine getirildi.

Şehit Uzman Çavuş Dost’un son kez babaevine getirilen Türk bayrağına sarılı tabutunu babası Mehmet ve annesi Asiye ve yakınları gözyaşlarıyla karşıladı. Kürtçe ağıtlar yakan ve cenaze aracına kapanan şehidin yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Burada helallik alındıktan sonra şehit Uzman Çavuş’un cenazesi tören için Suvarlı Merkez İlköğretim Okulu bahçesine getirildi.

ASKER SELAMIYLA UĞURLADILAR

Burada yapılan törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Ahmet Adın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya, Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, 2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, şehidin ailesi ile yakınları katıldı.

Adıyaman Müftüsü Vekili Musa Çifçi tarafından kıldırılan cenaze namazından ardından şehit uzman çavuşun askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Bu sırada baba Mehmet ile kardeşlerinin şehit uzman çavuşu asker selamıyla uğurladıkları görüldü. Askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konulan şehit Uzman Çavuş’un cenazesi, belde mezarlığına gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mahir ALAN- Mustafa ÖNDOĞAN/BESNİ (Adıyaman), (DHA)