02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Şehit köy korucuları son yolculuklarına uğurlandı

Şehit köy korucuları son yolculuklarına uğurlandı

SİİRT'in Eruh İlçesi'ne bağlı Akmeşe Köyü kırsal kesiminde dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan köy korucuları Adil Kamel ve Enver Kundaracıoğlu, düzenlenen törenle toprağa verildi.

İl Jandarma Komutanlığı’nda yapılan cenaze törenine, Vali Mustafa Tutulmaz, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan, 3’üncü Komando Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Selçuk Yavuz, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Vali Yardımcıları Ceyhun Dilşad Taşkın, Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, İl Emniyet Müdür Vekili Tan Sağoğlu, ilçe Kaymakamları, Pervari ve Kurtalan Belediye Başkanları, kurum müdürleri, mülki ve askeri erkan, bazı STK temsilcileri, şehitlerin aileleri ile yakınları yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Tören, şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından şehit geçici köy korucularının özgeçmişleri okundu. Törende TSK adına yapılan konuşmadan sonra İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından şehitler için dua okundu. Vali Mustafa Tutulmaz, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ve diğer protokol üyeleri şehit köy korucularının yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu ve onları teselli etmeye çalıştı.

Törenin ardından, toprağa verilmek üzere eveli ve 7 çocuk babası şehit Adil Kamel’in cenazesi Pervari İlçesi’ne bağlı Palamutlu Köyü’ne, evli ve 1 çocuk babası şehit Enver Kundaracıoğlu’nun cenazesi ise merkez Pınarca Köyü’ne gönderildi.

Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA)