02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Saldırı hazırlığındaki PKK’lı tutuklandı

Saldırı hazırlığındaki PKK’lı tutuklandı

GAZİANTEP'te, el yapımı patlayıcı ile saldırı hazırlığında olduğu saptanan ve polis tarafından gözaltına alınan terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması üyesi Ümit Dalgın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi terör örgütü PKK tarafından teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın hayatından endişe edildiği ve haber alınamaması durumunda ülke genelinde eylemler düzenlenmesi talimatı verildiğini saptadı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekiplerinin araştırmasında PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H içerisinde Gaziantep’te faaliyet gösteren Ümit Dalgın isimli kişinin kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, ekonomik değeri bulunan bina ve araçlara el yapımı patlayıcı ile saldırı, yasa dışı eylem ve güvenlik güçlerine silahlı saldırı hazırlığında olduğunu belirledi.

Yapılan araştırmanın ardından düzenlenen operasyonda Ümit Dalgın, kullanıma hazır 37 molotof kokteyli, 13 molotof kokteyli yapımında kullanılan boş şişe, 3,5 litre molotof kokteyli yapımında kullanılan benzin, 22 yüz maskesi, 1 çift eldiven ve 1 örgütsel içerikli pankart ile yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli yapılan sorgulamasının ardından dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

OKULA SALDIRAN 3 ŞÜPHELİDEN 1’İ TUTUKLANDI

Öte yandan geçen pazar günü Güzelvadi Mahallesi’nde bulunan Hatice Karslıgil İlkokulu’na molotof kokteyli ile saldırı düzenleyerek hasara yol açan terör örgütü PKK sempatizanı 3 kişi polis tarafından yakalandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GAZİANTEP, (DHA)