02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Orman, o iddialara yanıt verdi

Orman, o iddialara yanıt verdi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman spor kamuoyunun Beşiktaş'ın Nisan ayında şampiyonluğunu ilan edeceğine dair düşüncelerinin doğru olmadığını belirtti.

“100.YILDAN SONRA DA BİZİ ŞAMPİYON İLAN ETMİŞLERDİ”

Temsa ile yapılan otobüs sponsorluğu lansmanında soruları yanıtlayan Orman 100.yıl şampiyonluğundan sonraki sezonu hatırlatarak ‘100 yıldaki şampiyonluktan sonra bizi devre arasında şampiyon yaptılar falan. Bu bir maraton. Fener kötü başlasa da onlar da hareketlenecek. Başakşehir iyi gidiyor, Galatasaray iyi gidiyor, Bursa, Osmanlı, hepsi iyi gidiyor. Uzun bir maratonun içinde şansızlıklar var, sakatlıklar var. Daha ligin çok başındayız. En büyük isteğimiz tabii ki şampiyon olmak. Son 2 yıldızlı formaları satmak istiyoruz bu sene. Biz elimizden geleni yapacağız. Oturmuş bir kadrosu ve çok iyi bir teknik ekip olarak camia olarak istiyoruz şampiyonluğu. Güle oynaya şampiyon olmak diye bir şey yok. Öyle bir şey olsa şu an olmak isteriz” diye konuştu.

“KARABORSA YERİNE BEŞİKTAŞ KAZANSIN”

Galatasaray maçının bilet fiyatlarını yüksek tutmalarına sebep olarak karaborsayı engelleme amacını gösteren Fikret Orman “Bilet fiyatları ile şunu söyleyeyim; Taraftar haklı, bilet pahalı. Ülkemizde gelir seviyesine baktığımız zaman pahalı bulmalarını haklı görüyorum fakat şöyle bir taraf var; Beşiktaş’da 32 bin kombine sahibi var. Ortalama fiyatlar 40 liraya geliyor, kombine alanlar. Fakat elimizde kısıtlı miktarda bilet kaldığı için, kanun müsaade etmiyor, bilet çıkınca hemen karaborsaya çıkıyor. Bizim işimiz ise en yüksek geliri getirmek. Karaborsa yerine Beşiktaş kazansın diyoruz. Şampiyonlar Ligi’ndeki maç biletimiz daha da az. Çünkü UEFA’nın sponsorlarına biletler veriyoruz. Galatasaray maçında taraftarın gelmesini istiyoruz. Yarın güvenlik toplantısı var orda belli olacak. Ama Şampiyonlar Ligi’nde Kiev’in taraftarına bunu vermek zorundayız. Kendi aramızda da konuştuk, biraz daha bir şeyler yapmak istiyoruz. Amacımız kulübümüzün çok izlenilirliğini sağlamak. Ama geliri de elde etmeye çalışıyoruz. Karaborsayı engellemek için bakıyoruz. Taraftar da kendi açısından bakıyor. Ayrıca isyan edenlerin çoğunun Passolig’i bile yok. Böyle bir kısım da var. Kamuoyunun bunu da bilinmesi gerekiyor” dedi.

“İNŞALLAH ŞANS BİZDEN YANA OLUR”

Başkan Orman Vodafone Arena’da oynanacak ilk derbi olan Galatasaray maçı ile ilgili düşüncelerini “Önemli bir maç Galatasaray derbisi. Her derbinin kendine özgü bir hikayesi olur. Bizim açımızdan önemi; Vodafone Arena’daki ilk derbi olması. Ama daha çok oynanacak maç var. İnşallah sahada oyuncuların karar vereceği, taşkınlığın olmadığı, hoşça izlenen, herkesin hayatlarında bir anı olarak kalacak bir maç diliyorum. Galatasaray da kazanmak için gelecektir. Beşiktaş da Galatasaray’ı yenmek isteyecektir. İnşallah şans bizden yana olur”şeklinde açıkladı.

“DAVETE GEREK YOK”

Fikret Orman son olarak Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e davet gönderip göndermeyeceği ile ilgili soruyu “Böyle bir şeye gerek yok ki. Oraya davet üzerine gitmeyiz. Derbikere takımlarımızın başkanı ve lideri olarak gidiyoruz. Öyle davetiye falan veya ben de gittim.Herhangi bir davetiyeye ihtiyacımız yok. Gelirlerse de keyif alırız. İlk derbiyi beraber seyretmekten de hoşnut oluruz.” diye cevapladı.

ALİ DANAŞ – İSTANBUL / DHA