02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Krem ve çikolata kutusuna bomba yerleştirdiler

Krem ve çikolata kutusuna bomba yerleştirdiler

VAN'ın merkez İpekyolu İlçesi'nde teröristlerce toprağa gömülmüş silah ve muhimmat bulundu. Krem ve çikolata kutularına yerleştirilen zaman ayarlı bomba düzenekleri ise olası bir faciayı önledi.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelendiği iki kişiyi İpekyolu İlçesi Bakraçlı Mahallesi’nde takibe aldı. Takip sonucu teröristler kaçarken, bu kişilerin ilk görüldüğü yerde yapılan aramalarda toprağa gömülü durumda 2 uzaktan kumandalı alıcı verici, 2 elektrikli kapsül, 2 zaman ayarlı patlamaya hazır bomba düzeneği, 1 bomba yapımında kullanılmak üzere dijital ölçü aleti, 3 bomba yapımında kullanılmak üzere küçük elektronik devre, 3 bomba yapımında kullanılmak üzere ledli test düzeneği, 1 yan keski, 1 elektrik bantı, 1 maket bıçağı, 4 üzerinde oynanarak bomba haline getirilmiş roket başlığı, 2 antipersonel roketi ve roket sevk fişeği, 1 roketatar fişeği, 1 roketatar silahı, 2 kalaşnikof marka silah ve bu silahlara ait 4 adet şarjör, 3 bomba kullanım klavuzu ele geçirildi.

Ele geçirilen mühimmat içersinde patlamaya hazır, el vücut kremi ve çikolata kutusuna yerleştirilen zaman ayarlı bomba düzeneği ise dikkat çekti. Silah ve mühimmata el konulurken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Murat ÇAĞLAR/ VAN, (DHA)-