02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Kırıkkale’de midibüs devrildi!.. 15 yaralı!

Kırıkkale’de midibüs devrildi!.. 15 yaralı!

Trabzon'dan Ankara'ya düğüne giden yolcuları taşıyan midibüsün, Kırıkkale yakınlarında devrilmesi sonucu yaşanan kazada yaralanan 15 kişi hastaneye kaldırıldı.

Trabzon’dan Ankara’ya giden ve içinde 23 kişinin bulunduğu midibüsün, Kırıkkale’nin Irmak köyü yakınlarında yolun sağına devrilmesi sonucu 15 kişi yaralandı. Mustafa Yazıcı yönetimindeki 61 S 2632 plakalı midibüste, sürücünün yağmurda yolun kaygan olması nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle, midibüs yolun sağına devrildi.

Kaza sonucu yaralananlardan Ekrem Küçük, Emine Kaba, Okan Kılıç, Osman Kılıç, Sait Kılıç, Yaşar Kılıç, Kırıkkale Tıp Fakültesi Hastanesi’nde; Fatma Bulcan, Hanife Usta, Sefa Kılıç, Mehmet Kılıç, Meyrem Kılıç, Oktay Kılıç, Alaattin Kılıç ve Seher Kılıç ise Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatanlar yaptıkları açıklamada “Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinden Ankara da bulunan bir yakınımızın düğününe gidiyorduk. Sabaha karşı 05.10 sıralarında Kırıkkale yakınlarına yağan yağmurun etkisi ile birlikte bir anda şoförümüz direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu midibüs yolun sağ tarafına devirdi. Yine de Allah korudu, çok süratli olmuş olsa idik şarampole yuvarlanabilirdik” dedi.

Erhan GÖĞEM / KIRIKKALE (DHA)