07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kazdılar, patlayıcı yerleştiremeden kaçtılar

Kazdılar, patlayıcı yerleştiremeden kaçtılar

DİYARBAKIR-Batman karayolunda yolun altında bir menfez açarak içine patlayıcı yerleştirmek isteyen PKK'lıların tuzağı ihbar sonucu önlendi.

Diyarbakır-Batman karayolundaki Yuvacık Mahallesi yakınlarında yolun altını kazarak bir menfez açan ve buraya yüklü miktarda patlayıcı yerleştirmek isteyen PKK’lıların bu tuzağı bir kişinin ihbarı ile ortaya çıkarıldı. Kimliği belirsiz kişilerin yol altında menfez kazdığı yönünde ihbar alan Jandarma ekipleri harekete geçerek bölgede operasyon başlattı.

Çınar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı timler yolda mayın arama tarama çalışması yaparak kazılan menfezi buldu. Yaklaşık 80 santim yüksekliğinde 5 metre uzunluğunda kazılmış ve tünel haline getirilmiş alanda araştırma yapan jandarma timleri tünelde kum çuvallarını buldu. Yapılan çalışmada, çuvalların göçük olmaması için yerleştirildiği tespit edilirken, bombalı saldırı hazırlığı yapan PKK’lıların patlayıcıyı yerleştirmeden kaçtıkları belirtildi. İhbar sayesinde olası saldırı ve facia önlenmiş olurken, jandarma timlerinin bölgedeki arama tarama operasyonu sürdürülüyor.

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR,(DHA)