07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » IŞİD roketin isabet ettiği okulda karneler dağıtıldı

IŞİD roketin isabet ettiği okulda karneler dağıtıldı

KİLİS'te, geçen pazartesi günü Suriye tarafından atılan roketin bahçesine isabet etmesiyle 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin ise ağır yaralandığı patlamanın ardından hasar gören ve tatil edilen Eyüp Gökçe İmam Ortaokulu ile Nazlı Ömer Çetin İlkokulu'nda bugün öğrencilere karne dağıtıldı. Bazı öğrenciler olay gününü hatırlayarak korkarken, veliler ise bir an önce okulun tadilatının tamamlanarak ikinci yarı yıla yetişmesini istedi.

Geçen pazartesi günü Suriye’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden ateşlenen 3 katyuşa roketinden ikisi 20 kilometre uzaklıktaki Saraç Mehmet Çavuş Mahallesi’ndeki boş araziye düşerken, bir roket ise Nazlı Ömer Çetin ilkokulu ile komşu olan Eyüp Gökçeimam Ortaokulu bahçesine düştü. Patlamada, her iki okulda hasar oluşurken, okul bahçesinde bulunan yardımcı hizmetli 25 yaşındaki Ayşegül Polat öldü, 12 yaşındaki nöbetçi öğrenci Gülten Canpolat ise ağır yaralandı. Bu olayın ardından hasar tespit ve onarım çalışması başlatılan her iki okulda eğitime ara verildi.

KARNE ALIRKEN PATLAMAYI HATIRLADILAR

Sabah saatlerinde bazıları velileri ile patlamanın meydana geldiği okullarına gelen öğrenciler, korku yaşadı. Karnelerini almak üzere okullarına gelen bazı öğrenciler, olayı hatırlayarak gözyaşı döktü. Camları kırılan ve hasar oluşan okullarını gören öğrencilerin velileri ise çocuklarının olayı unutmaları için biran önce patlamanın izlerinin silinmesini istedi.

Patlamada ağır yaralanan 7’nci sınıf öğrencisi Gülten Canpolat’ın yengesi Asiye Canpolat, yeğeninin biran önce iyileşmesi için dua ettiklerini söyledi. Karnelerini alarak evlerine dönen öğrenciler, 15 gün sonra yeniden gelecekleri okullarının onarımının bitmesini beklediklerini de ifade etti.

Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA)