07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Güneş, acemi çiftçiyi yaktı

Güneş, acemi çiftçiyi yaktı

ERZURUM Otogarı'nda temizlik işçisi 39 yaşındaki Bülent Uçan'ı, ek iş olarak 50 lira yevmiye karşılığında tarlada çalışırken güneşin etkisiyle vücudunda ikinci derecede yanık oluştu.

Vücudundaki yanıtlar nedeniyle gece uyuyamaz hale geldiğini anlatan Bülent Uçan, hastaneye gitti. Çalıştığı bostanda terlememek ve daha rahat hareket edebilmek için gömleğini çıkarıp gün boyu güneşin altında çalıştığını anlatan evli ve 2 çocuk babası Uçan’ın vücudunda ikinci derecede yüzeysel yanıklar oluştuğu belirlendi. Uçan’ın yanan derisi nedeniyle vücudu kremlenerek sarıldı. Doktorların, “10 güne iyileşir” dediği Bülent Uçan, şöyle konuştu:

“Hayat zor. Kirada oturuyorum. Okula giden iki çocuğum var. Boş zamanlarımda ek iş yapıyordum. Bir arkadaşım bostanında yevmiye 50 liraya çalışıyordum. Günlerdir yağmur yağan Erzurum’da çalıştığımın ilk günü hava çık sıcaktı. Terlememek ve daha rahat etmek için gömleğimi çıkardım ve gün boyu öyle çalıştım. Akşam eve gittiğimde yandığımı hissettim. Kaş yapalım derken göz çıkardık.”

Bülent Uçan, doktorların 4 gün verdiği sağlık raporunu da “Yevmiyem kesilir” diyerek kabul etmedi.

Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)