02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Gökyüzü tutkunları Fly- In’de buluşuyor

Gökyüzü tutkunları Fly- In’de buluşuyor

TÜRK Hava Kurumu (THK) ile Batı Akdeniz Kalkınma Vakfı (BAKA) işbirliğiyle düzenlenecek Uluslararası Karain FLY-IN etkinliği, 24 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

BAKA, Döşemealtı Kaymakamlığı, Döşemealtı Belediyesi’nin desteğiyle THK ve ELBA Havacılık Enstitüsü’nün gerçekleştireceği Uluslararası ‘Karain-Fly In’, AOPA (Aircraft Owners and Pilot Associations) Başkanı Jelev Marinov’un da aralarında bulunduğu, Türkiye’den ve Avrupa’dan 25 uçağın katılımıyla Karain Havaalanı’nda yapılacak. 24 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak ‘Karain-Fly In’ programıyla Antalya’nın uluslararası sportif havacılık merkezi olması konusunda tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor. Kaptan pilot Oğuzhan Yararcan’ın kendisine ait akrobasi uçağıyla akrobasi gösterisi yapacağı festivalde, yerli ve yabancı pilotlar da özel gösteriler suncak. Gyrocopter pilotu Emre Koç da katılımcılarla uçuş etkinliği gerçekleştirecek.

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, Karain Havalimanı’nın 1997 yılında Birinci Dünya Hava Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptığını kaydetti. 24 Eylül’de yapacakları festivalin heyecanını 20 yıl önce yaşadıklarını vurgulayan Yüceliş, “Tüm havacılık tutkunlarını Türkiye’de sivil-amatör-sportif havacılığın kalbinin attığı THK Karain Meydanı’na, tarihi ve doğasıyla tanınan bu kentin ve insanlarının havacılıkla buluşmalarına davet ediyoruz. Gökyüzündeki şenliğe Antalyalıların da ortak olmasını temenni ediyoruz” dedi.

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)