07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Gökhan Gönül’ü istiyoruz ‘

‘Gökhan Gönül’ü istiyoruz ‘

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transfer gündemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Siyah Beyazlıların geleneksel olarak düzenlediği eski sporcular, yöneticiler ve kurullara verilen iftar yemeği Vodafone Arena’da gerçekleştirildi.

İftar yemeğinde davetlilere hitaben bir konuşma yapan Fikret Orman, 2 yıldızlı formaların yarın satışa sunulacağını ve gelecek seneye de 3 yıldızlı formaları satacaklarını söyledi.

Davetlilere yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, Gökhan Gönül’ü transfer etmek istediklerini Mario Gomez’e de ay sonuna kadar süre verdiklerini belirtti.

Başkan Fikret Orman’ın açıklamaları şu şekilde:

“GÖKHAN GÖNÜL’Ü İSTİYORUZ”

“Gökhan Gönül önemli bir oyuncu. Bizim de takımımız da görmek isteyeceğimiz bir isim. Gazetelerden öğrendiğim kadarıyla Fenerbahçe’yle ilişkileri kopma noktasına geldi. Biz de açıkçası takımımızda görmek istiyoruz.”

“TRANSFERDE ACELE ETMİYORUZ”

“Transferde acele etmiyoruz. Geçen sene sezon başında Fenerbahçe çok flaş transferler yapmıştı. Galatasaray da Podolski’yi almıştı. Bize de büyük bir tepki vardı ‘onlar onu aldı siz ne yapıyorsunuz’ diye. Biz bütçemiz içinde makul, Beşiktaş menfaatlerine uygun transferler yapmak istediğimizi ifade ettik. Acelemiz yok. Avusturya kampı için 1 aydan fazla süremiz var. Dünyada da transfer yavaş geçiyor. Çok fazla transfer yapmayacağız. İç transferi bitirdik. Sözleşmesi biten oyunculardan İsmail ile de anlaştık. Stoper, sol bek ve sağ beke, Serdar’ın sözleşmesi bitmişti, buraya bir oyuncu alacağız. Belki bir tane kaleci alabiliriz.”

“ABUK SABUK PARALAR HARCAMAYACAĞIZ”

“Kongre üyelerinde borcun artmasıyla ilgili endişe var. Stat bitene kadar çok yatırım yaptık. O yüzden borç artışı oldu. Kulübü 328 milyon dolarla devraldık herhalde yine o seviyelerdedir. Artık borcun aşağı inmesi lazım. Beşiktaş çok fazla derecede faiz ödüyor. Bu faize ödenen paralar milletin parası. Bu faiz yükünden kurtulmamız lazım. Mantıklı transfer yapmak gayreti içindeyiz. Büyük paralar verdiğimiz oyuncular da oldu ama abuk sabuk paralar harcama taraftarı değilim. Zamanında Beşiktaş transfere büyük paralar da harcadı ama elindeki sonuçlar da ortada. Türk futbolunun geldiği nokta da ortada. Bütün kulüpler zarar ediyor. Ortada bir başarı öyküsü yok. Bu kadar paralar harcanan ülkenin takımlarının hem de milli takımın uluslararası başarılarının olması gerekiyor. Oyuncu kadromuzda istikrar sağlayarak hareket etmemiz lazım. UEFA ile yapılan bütün protokollere göre bazı bütçe ve transfer kısıtlamaları var. Satmadan oyuncu alamıyorsunuz.”

“GOMEZ’E AY SONUNA KADAR SÜRE VERDİK”

“Gomez’le ay sonuna kadar karşılıklı bekleme süresi içindeyiz. Bizim de araştırmalarımız var. Gomez’i çok seviyoruz. Beşiktaş taraftarıyla kendisi bütünleşti. Şu anda milli maçlarına konsantre olmuş durumda. Ay sonunda olumlu veya olumsuz netleşmiş olur.”

“GÖKHAN TÖRE KENDİSİ İSTERSE GİDEBİLİR “

“Takımımızdan göndermek istediğimiz oyuncu yok. Gökhan Töre ile alakalı biraz talep var. Biz Gökhan’ı satmak için almadık. O bölgede çok oyuncumuz var. İyi bir teklif olursa Gökhan da isterse olabilir. Şartlar Beşiktaş’ın ve Gökhan’ın lehine olursa düşünebiliriz.

Atiba’yı bırakmayı düşünmüyoruz. Bir senelik daha sözleşmesi var. Atiba memleketinden gelsin belki sözleşmesini bile uzatabiliriz.”

ALİ DANAŞ – İSTANBUL – DHA