07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Geriye pazar arabası ve ekmekleri kaldı

Geriye pazar arabası ve ekmekleri kaldı

KONYA'da yolun karşısına geçen 52 yaşındaki Mustafa Pehlivan, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Bu sırada kaza yerinden minibüsüyle geçen Mehmet Güven, yerde yatan kişinin üzerinden geçmemek için çabalarken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Minibüs devrildi, sürücü Güven ve eşi kazadan yara almadan kurtuldu.

Kaza, dün akşam saatlerinde Konya- Karaman karayolu Ali Ulvi Kurucu Mahallesi yakınında meydana geldi. Evine gitmek için yolun karşısına geçmek isteyen Mustafa Pehlivan’a, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir araç çarptı. Pehlivan, çarpmanın şiddetiyle yere savrulurken, çarpan araçta hızla uzaklaştı.

O sırada 42 BU 716 plakalı minibüsüyle Bozkır İlçesi’nden Konya kent merkezine giden Mehmet Güven, yerde yatan bir kişinin olduğunu fark edince, ezmemek için direksiyonu sağa çevirdi. Ancak minibüs, yerde yatan kişinin yanından geçtikten sonra, kontrolden çıkarak yaklaşık 20 metre ileride devrildi. Kazadan Güven ve yanındaki eşi yara almadan kurtuldu.

Olay yerine gelen sağlık görevlileri kanlar içinde kalan Mustafa Pehlivan’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Pehlivan’dan geriye, içinde ekmeklerin bulunduğu sebze ve meyve taşımada kullanılan pazar arabası kaldı. Polis, Pehlivan’a çarpan aracın plakası ve sürücüsünü belirlemek için çalışma başlattı.

ÇARPMAMAK İSTERKEN MİNİBÜSÜ DEVİRDİ

Mustafa Pehlivan’ın cesedine çarpamamaya çalışırken yönetimindeki minibüsü devrilen Mehmet Güven, ‘Bozkır’dan eşimle birlekte bahçemizden topladığımız elmaları Konya’ya getiriyorduk. Son anda yolda yerde bir kişinin yattığını fark ettim. Ona çarpmamak için direksiyonu kırdım. Yerde yatan kişinin sağından geçtikten sonra, direksiyon hakimiyetini kaybettim ve minibüs devrildi. Şans eseri eşim ve ben yara almadan kurtulduk. Yerde yatan kişiye kimin çarptığını görmedim.’dedi.

İsmail AKKAYA/ KONYA,(DHA)