02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Gaziler, 15 Temmuz videosu izlerken duygulandı

Gaziler, 15 Temmuz videosu izlerken duygulandı


Bağcılar’da düzenlenen Gaziler Günü Programı’nda Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz gazileri bir araya geldi. Birbirleriyle bolca sohbet eden gaziler savaş ve hain girişim sırasında yaşadıklarını paylaştılar.15 Temmuz sinevizyon gösterisini izlerken duygulanan gaziler, ‘böyle anlamlı günlerde birlik ve beraberlik duygumuz gelişiyor.” dediler.
Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Gaziler Günü Programı’nda ilçede yaşayan Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz gazileri ile 15 Temmuz’da şehit olan Bağcılarlı Ramazan Sarıkaya’nın ailesi ağırlandı. Programda 15 Temmuz gecesi darbe girişimi ile ilgili sunulan sinevizyon gösterisi tüm davetlileri duygulandırdı.
“ÜLKEMİZ İŞGAL GİRİŞİMİNDEN KURTULDU”
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da konuşmasında 15 Temmuz’da ülkemizin bir işgal girişiminden kurtulduğunun altını çizdi. Üniformalı hainlerin darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokağa dökülen kahramanlar tarafından püskürtüldüğünü belirten Çağırıcı, “Milletimiz talimatı bekliyormuşçasına hazır şekilde meydanlara ve havalimanlarına koştu. Rabbim bunu bize nasip etti. Çünkü verilen mücadele aynı zamanda tüm mazlumlar için de verilmiştir. Şükrediyoruz.” dedi. Çağırıcı, milletin kendisine mermi sıkan ve bomba atan hainleri asla affetmeyeceğini de sözlerine ekledi.
“15 TEMMUZ’DA YAŞANANLARI İZLERKEN DUYGULANDILAR”
Bağcılar’da düzenlenen Gaziler Günü Programı’nda Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz gazileri bir araya geldi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananların yer aldığı videoyu izleyen gaziler duygulandılar. Birbirleriyle bolca sohbet eden gaziler, savaş ve hain girişim sırasında yaşadıklarını paylaştılar. 15 Temmuz sinevizyon gösterisini izlerken duygulanan gaziler, ‘böyle anlamlı günlerde birlik ve beraberlik duygumuz gelişiyor.” dediler. Program sonunda davetliler İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın yaptırdığı duaya hep birlikte ‘amin’ dedi. Gaziler Günü Programı’na Güngören Kaymakamı ve Bağcılar Kaymakam Vekili Zafer Orhan, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Erhan Yıldız, mahalle muhtarları ve gaziler ile aileleri katıldı.