07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Evlerini ateşe verip, yangını söndürmeye gelen itfaiyeyi engellediler

Evlerini ateşe verip, yangını söndürmeye gelen itfaiyeyi engellediler

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde, 2 aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada ölen kişinin yakınları, cinayet şüphelisi aile fertlerine ait 3 evi kundakladı. Toplanan kalabalık, yangını söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin de mahalleye girişini engelledi.

Siverek’e 45 kilometre uzaklıktaki Doğukent Mahallesi’nde, dün gece arazi anlaşmazlığı nedeniyle Yıldırım ve Erik aileleri arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen ve silahlı kavgaya dönüşen olayda; Eyyüp Yıldırım öldü, Hediye Yıldırım da yaralandı. Bazı kişilerin gözaltına alındığı kavganın ardından akşam saatlerinde iddiaya göre Yıldırım ailesine mensup kişiler, Erik ailesi fertlerine ait 3 evi ateşe verdi. Kundaklanan evlerdeki yangını söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin de mahalleye girişi engellendi. Bunun üzerine mahalleye zırhlı araçlarla gelen jandarma ekipleri, kalabalığı bölgeden uzaklaştırdı. İtfaiye ekipleri de alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Evlerde maddi hasara yol açan yangın sonrası jandarma ekipleri Yıldırım ailesine mensup bazı kişileri gözaltına aldı.

Yeni bir olay yaşanmaması için jandarma ekipleri mahallede zırhlı araçlarla güvenlik önlemini sürdürüyor. Jandarma ekipleri, Yıldırım ve Erik ailesi üyelerine ait evlerde yaptığı aramada ise 7 tüfek ile çok sayıda mermi ele geçirdi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Mehmet SEZGİN/ SİVEREK,(Şanlıurfa),(DHA)