07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Engelli Şampiyonlar Havalimanında çiçeklerle karşılandı”

“Engelli Şampiyonlar Havalimanında çiçeklerle karşılandı”

2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda yarışarak 5 madalya kazanan Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı’nın milli sporcuları Atatürk Havalimanı’nda sevgi gösterileri eşliğinde çiçeklerle karşılandı. Milli sporcular yerli ve yabancı yolcuların da ilgi odağı oldu.

10-16 Haziran 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Grosseto şehrinde düzenlenen 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası’na Bağcılarlı engelli milli atletler damgasını vurdu. Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı’nın başarılı atletleri Milli Takım’ın elde ettiği 7 madalyadan 5’ini kazanma başarısı gösterdi. Yurda dönen başarılı atletler Atatürk Havalimanı’na inişlerinde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, aileleri ve arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılanırken yerli ve yabancı yolcuların da ilgi odağı oldu.

“İNŞALLAH RİO’DA DÜZENLENECEK OLİMPİYATLARDAN DA MADALYALARLA DÖNECEKLER”

Başarılı sporcuların sevincine ortak olan Başkan Çağırıcı, emeklerinin meyvelerini aldıklarını kaydetti. Bağcılarlı engelli sporcuların başarılarıyla gururlandıklarını ifade eden Çağırıcı, en son Katar’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Hamide Kurt’un gümüş madalya kazandığını hatırlattı. Atletlerin İtalya’daki şampiyonadan da madalyalarla döndüklerini kaydeden Çağırıcı, “İlçemizde yıllar önce evlerinden dışarı çıkmaya dahi cesaret edemeyen engelli kardeşlerimiz şimdi hayatın her alanında yerlerini alıyorlar. Onlar şimdi yetenekleriyle konuşuluyor.” diye konuştu. Çağırıcı, atletlerin Rio’da düzenlenecek olimpiyatlardan da başarıyla döneceklerine inandıklarını söyledi.

“ARKADAŞLARIMIZLA ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Milli atlet Hamide Kurt Bağcılar ailesi olarak yeni başarılarda buluştuklarını belirterek, “Arkadaşlarımızla çok çalışıyoruz. Başarımızın özünde bu var. Arkadaşlarıma ve bana güvenen ve inanan Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla birlikte çok çalışarak madalyalara ulaşıyoruz. Bize verilen emekleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

“7 MADALYANIN 5’İNİ KAZANDILAR”

Şampiyonada dünya 2’inciliği bulunan Hamide Kurt, 100 ve 400 metrede altın, 800 metrede de bronz madalya kazandı. Yine, Zübeyde Süpürgeci’ de 100 metrede 1’inci olurken, 400 metrede ise bronz madalya kazandı. Ayrıca 100 metrede koşuda Zeynep Hacet, gülle atmada da Hamza Doğan üçüncülüğü elde etti. Atletizm Milli Takımı’nın kazandığı 7 madalyanın 5’ini Bağcılarlı sporcular kazandı.