02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » ‘Burdur Gölü’nde 45- 50 santimlik çekilme var’

‘Burdur Gölü’nde 45- 50 santimlik çekilme var’

BURDUR Belediye Başkanı CHP’li Ali Orkun Ercengiz, Burdur Gölü’nün su seviyesinde geçen yıldan bu yana yaklaşık 45-50 santimlik dikey eksende çekilme olduğunu söyledi.

Burdur Belediyesi’nin Burdur Gölü’nün kurumasına dikkati çekmek amacıyla düzenlediği ‘Göl Festivali’nin 2’ncisi 22- 24 Eylül tarihleri arasında Burdur Belediyesi Halk Plajı’nda yapılacak. Festival etkinlikleri kapsamında Ziynet Sali, Emre Aydın ve Fatma Turgut, konser verecek. Festivalde ayrıca Burdur Gölü’nde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Burdur Belediyesi ortaklığında Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 5’inci ayağı yapılacak.

‘DİKEY EKSENDE BİR ÇEKİLME VAR’

Burdur Gölü kıyısında basın toplantısı düzenlenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, festivalle hem Burdur Gölü’nün kurumasına dikkati çekmek, hem de halkı gölle tekrar buluşturabilmek istediklerini aktardı. Başkan Ercengiz, “Burdur’da bir göl var ve bu göl kurumak üzere. Yetkililerin bu konuda ne gerekiyorsa yapması gerek. Amacımız Burdur Gölü’nün kurumasının önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alınmasıdır. Geçen yıldan bu yana maalesef yaklaşık 45- 50 santimetrelik dikey eksende bir çekilme var. Gerçekten çok üzülüyorum. Göl için bir şeyler yapmalıyız” diye konuştu.

Göl Festivali’nin tanıtımı dolayısıyla Burdur Gölü’nde flyboard ve jet ski gösterisi de yapıldı.

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)–