02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Boyner ABD’nin En Prestijli Eğitim Ödülleri Brandon Hall’da İki Ödül Birden Aldı

Boyner ABD’nin En Prestijli Eğitim Ödülleri Brandon Hall’da İki Ödül Birden Aldı

Boyner Büyük Mağazacılık, dünyanın en önemli eğitim ödüllerinden biri olan ‘Brandon Hall Excellence Awards’da, Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirme ve satışları arttırmayı hedefleyen ‘Eğitim Koçları’ programı ile ‘Özgün Öğrenme ve Gelişim Programı’ dalında ve saha çalışanlarına sağladığı başarılı uzaktan eğitim projesi ‘Power Up’ programı ile ‘Mobil Öğrenme’ dalında iki Gümüş Ödül sahibi oldu.

Tüm dünyada 1000’den fazla şirketin başvuru yaptığı yarışmada, Boyner Büyük Mağazacılık iki projesi ‘Eğitim Koçları’ ve ‘Power Up’ ile ödül kazandı. Boyner’in yürüttüğü ödüllü projesi ‘Eğitim Koçları’ Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirmeyi ve satışları arttırmayı hedefliyor. Türkiye’de perakende sektöründe ilk defa anında koçluk sağlayan bu proje, mağaza yöneticilerinin yönetim ve koçluk becerilerinin gelişimini de destekliyor. Program sayesinde Eğitim Koçları, satış danışmanlarının müşterilere hizmet verdikleri sırada anında geri bildirim sağlayıp, verdikleri servisin gelişmesine katkıda bulunuyorlar.
Boyner bünyesinde bulunan satış danışmanları ve kasiyerleri daha donanımlı hale getirmeyi amaçlayan diğer ödüllü proje ‘Power Up’ ise Boyner Grup – Turkcell Akademi işbirliğindeki teknolojik altyapı üzerine kurulu bir online eğitim platformu. Boyner Grup şirketlerinin uzaktan eğitim platformu BANG Online üzerinden Boyner Büyük Mağazacılık olarak ‘Power Up’ ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip edebiliyorlar. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlanılan bu çalışma ile Boyner eğitimin geleceğini temsil ediyor.
Konusunda uzman, bağımsız denetmenlerin jüri olarak yer aldığı ödül programında, ürünün ihtiyaca cevap veriyor olması, programın fonksiyonelliği, yenlikçiliği ve ölçülebilirliği öne çıkan kriterler olarak ön plana çıkıyor.
Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. Hakkında: Türkiye’nin gıda ve elektronik dışı en büyük perakende grubu olan Boyner Grup şirketlerinden Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner), 1981 yılında faaliyete başladı. İlk Boyner Mağazası, ‘Çarşı’ tabelası altında Bakırköy’de açıldı. 2004 yılında ise tüm Çarşı Mağazaları Boyner tabelası altında hizmete devam etti. Sektörün güçlü markalarından YKM’nin hisselerini 2013 yılında satın alan Boyner Büyük Mağazacılık, Türkiye’nin 37 ilinde toplam 121 mağaza ile hizmet veriyor.
Brandon Hall Grup Hakkında: Brandon Hall Grup bir HCM araştırma ve danışmanlık şirketidir. Verdiği danışmanlıklar; anahtar performans alanlarında iç görü, öğrenme ve gelişim, yetenek yönetimi, liderlik, yetenek edinme ve iş gücü yönetimidir.
20 yıllık ve 10 binden fazla çalışanıyla dünya standardında araştırma ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Brandon Hall Grup büyük şirketler için araştırma geliştirmeye odaklanmış durumdadır. Yaptığı araştırmalar yöneticiler için stratejik iç görü ve çalışan sorumluluğunu geliştirerek iş sonuçlarına yansıtmak üzerinedir.