02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » ‘Beşiktaş favori değil’

‘Beşiktaş favori değil’

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, cumartesi günü oynanacak Beşiktaş derbisi ile ilgili düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Muslera heyecanla derbiyi beklediğini vurgulayıp şunları söyledi.

Çok güzel bir maç derbi farklı bir maç. Bir an önce cumartesinin gelmesini ve maçı oynamak istiyorum. Beşiktaş’ı tebrik etmek istiyorum yeni bir stat yeni bir atmosfer orada oynamak heyecanlı olacak. Bir derbi varsa evinde oynayan takımın favori gösteriliyor. En büyük nedeni 50 bin taraftarının arkasında olması. Bizim takımımızda baskı altında oynayabilen takım. Kağıt üzerinde ve sahalarında oynamaları onları favori gibi gösterebilir. Ama ben farklı düşünüyorum favori değiller. Biz de kazanmak için her türlü donanıma sahibiz.

Her sezon farklı bir hikayesi olur. Ancak istatistikler her şeyi gösterir. Hedefim geçen seneden daha az gol yemek. Geçen sene kötü bir sezon geçirdik. Ama buna rağmen 3 kupanın 2’sini kazandık. Bu farklı bir maç. Kupa finali ile bu maç kıyaslanamaz. Bu maç sadece 90 dakika oynanacak. O maçta ben penaltı kurtardığım için ön plana çıktım. Kalede ben olduğum için Beşiktaşlı oyuncuların daha motive olmaları haberleri güzel. Ama ben olsam da olmasam da onlar motive olacaklardır.

Süper kupayı almamızla beraber takıma daha güven geldi ve sonraki maçlara daha rahat çıktık. Şimdi derbi var, rakibimizi sahasında yenmek bizi daha da motive edecektir. Ama şampiyonluk için sadece derbileri değil diğer maçları da kazanmak gerekiyor.

TOLGA DA ÇOK İYİ KALECİ

Beşiktaş’ın kalecisi ile ilgili söyleyeceğim çok çok iyi bir kaleci olduğudur. Bunun haricinde basının Tolga ile ilgili yorumlarına bir şey söylemem.

Taffarel gibi bir Dünya standardında bir hoca gitti. Ama yine onun gibi önemli bir isim geldi. Kendisi ile çalışmalara iki hafta önce başladık. Milli Takım arası oldu. Taffarel gittiğinde üzülmüştüm ama Frans Hoek geldiğinde de bir o kadar sevindim.

Semih’in benimle ilgili iyi yorumumu duydum kendisine çok teşekkür ettim. Ayrıca Cihat Hoca’ya çok teşekkür ederim, farklı bir göz farklı bir takımdan insan. Benimle ilgili söylediklerine çok gurur duydum. Takım arkadaşlarımın da desteğine ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Savunmada kim oynarsa oynasın ben kendimi güvende hissediyorum. Stoperler ile uzun zamandır bir arada oynuyoruz. Hocamızın işi zor. Bu kadar iyi stoperler arasında seçim yapmak zor. Kim oynarsa fark etmez ben kendimi güvende hissediyorum.

kalecilik çok zor bir meslek. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Benim başka meslektaşlarımın için yorum yapmam, sıralama yapmam doğru olmaz.

Geçen sene ile bu sene arasında tüm takımda değişiklik var. Davranışlar olarak mantalite olarak. Bunda hocamızın da büyük etkisi var. Bizim büyük takım olduğumuzu ve hep kazanmak zorunda olduğumuzu yeniden hissettirdi.

Taraftara Beşiktaş’ın ihtiyacı kadar bizim de ihtiyacımız var. Oraya gelen taraftarların rengi hiç önemli değil, dostça maçı seyretmeleri ve kim kazanırsa, kim kaybederse evine ailesinin yanına rahatça dönmeleri önemli. Maçtan önce ve sonra kavgalar kimseye bir şey kazandırmaz. Bu maçın dostça bitmesi ve herkesin evine sağ salim dönmesi en büyük dileğim.”

KADİR ÇETİNÇALI – İSTANBUL DHA