07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Başbakan Davutoğlu’ndan ’28 Şubat’ açıklaması

Başbakan Davutoğlu’ndan ’28 Şubat’ açıklaması

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, '28 Şubat 1000 yıl sürecek' diyenlerin hedeflerinin AK Parti ile boşa çıktığını söyledi. Davutoğlu, 28 Şubat sürecine ilişkin "28 Şubat döneminde, okuduğu bir şiir için hapse atılan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı makamında" dedi.

Başbakan Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden 28 Şubat sürecine yönelik açıklamalarda bulundu. Yeni Türkiye’nin özgürlüklerin ve milli iradenin hakimiyetinde bir Türkiye olacağını belirten Davutoğlu, şu mesajları paylaştı:

“28 Şubat’ta, milletin kendisi tehdit ilan edilmiş, imam hatiplerde yetişmiş gençlere üniversite kapıları kapatılmaya çalışılmıştı. Milleti yok sayanların ve ’28 Şubat 1000 yıl sürecek’ diyenlerin hedeflerini aziz milletimiz AK Parti ile boşa çıkardı. Yeni Türkiye, bugün hamdolsun ki, başörtülülerin baskı altında olduğu, fikir söylemenin imkansız görüldüğü o dönemleri geride bıraktı. 28 Şubat döneminde, okuduğu bir şiir için hapse atılan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı makamında. Yeni Türkiye; vesayetin, cuntaların, paralel yapıların olmadığı, özgürlüklerin, milli iradenin hakimiyetinde bir Türkiye olacak.”

ANKARA, (DHA) –