07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı’nda dua edip karanfil bıraktı

Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı’nda dua edip karanfil bıraktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK, MDK, TBMM Grubu Ortak Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'ndeki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret edip, dua etti. Bahçeli, şehit isimlerinin bulunduğu alanlara da karanfil bıraktı.

Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve TBMM Grubu Ortak toplantısı için Kızılcahamam’a geldi. Bahçeli, Patalya Otel’de yapılacak olan toplantılar öncesi önce Ülkücü Şehitler Anıtı’na geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gelişinden önce Şehitler Anıtı’nın bulunduğu bölgede yoğun güvenlik önlemi alındı. Bahçeli’yi, MHP Genel Başkan Yardımcıları, partililer ve ülkücü gençler karşıladı. Bahçeli, ülkücü şehitler için dua ederek, şehitlerin isimlerinin yer aldığı bölümlere karanfil bıraktı. Anıtta incelemelerde bulunan Bahçeli partililerle fotoğraf çektirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha sonra Belediye Başkanı Muhittin Güney ile birlikte Kızılcahamam’ın simgesi haline gelen ve Şehit Fatih Duru Parkı’nda bulunan ‘Şehit Ağacı’nı ziyaret etti. Başkan Güney’in daveti üzerine Kızılcahamam Belediyesi 100’üncü Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi’ni ziyaret eden Devlet Bahçeli’ye, 1999 yılında Kızılcahamam’ı ziyarete geldiğinde Belediye Başkanı Muhittin Güney’in babası ile çektirdiği fotoğraf gösterildi.

Kızılcahamam’ın tarihi dokusunun bulunduğu, kaybolan mesleklerin yer aldığı ve Kızılcahamamlı şehit, gazi ve hayırseverlerin maketlerinin bulunduğu müzeyi çok beğendiğini söyleyen Bahçeli müze tanıtımında müze görevlisi Osman Ünsal’a ve böylesine değerli bir yerin Kızılcahamam’a kazandıran Belediye Başkanı Muhittin Güney’e teşekkür etti.

Müzedeki tüm eserleri inceleyen Devlet Bahçeli, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bahçeli, 2 gün sürecek toplantılar için Patalya Otel’e geçerek basına kapalı toplantıyı başlattı.

Nurullah TOSUN/KIZILCAHAMAM(Ankara), (DHA)