07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Babylon haftaya Demonation Festivali ile başlıyor

Babylon haftaya Demonation Festivali ile başlıyor

Babylon haftaya Demonation Festivali ile renkli ve hızlı bir başlangıç yapıyor.

BABYLON’DA BU HAFTA YERLİ ROCK, AKUSTİK COVER VE KLARNET TAKSİMLERİ BİR ARADA

“Türkiye’nin klarnet sesi” Hüsnü Şenlendirici’nin üçüncü solo albümü “Hüsn-ü Avare” ile sahne alacağı Babylon’da, akustik cover şarkılarıyla Irma ve Midnight Session’da Viyana’lı DJ Peter Kruder, müzikseverlerle buluşuyor.

Bant Mag.’ın 2010 yılından bu yana düzenlediği Demonation Festivali’nin ikinci gününde, bağımsız çalışmalar sürdüren yerli müzisyenler 1890’ın katkılarıyla 9 Ocak Cumartesi günü Babylon’da sahne alıyor. Demonation Festivali No:6 kapsamında Babylon’da dingin ve agresif tınılarıyla In Hoodies, psikedelik yaklaşımı Anadolu ezgileriyle birleştiren Elektro Hafız, stoner rock grubu Uluru, yerli müziğin en renkli isimlerinden Palmiyeler ve alternatif sahnenin sıra dışı oluşumlarımdan Ha Va Vu Zu performans sergiliyor.

Türkiye’nin klarnet sesi Hüsnü Şenlendirici, üçüncü solo albümü “Hüsn-ü Avare” ile 14 Ocak Perşembe akşamı Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor.

İlk albümünü şehir hayatından ve insanların hikayelerinden etkilenerek yazdığı parçalar ile oluşturan Irma, 15 Ocak Cuma akşamı Babylon’da ilk kez sahne alıyor. Ardından 90’lardan bu yana elektronik müzik sahnesine yön veren Viyana’lı DJ ve prodüktör Peter Kruder, Midnight Session’da dans dolu bir gece vadediyor.