07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Atatürk İzmirliler’e seslenecek

Atatürk İzmirliler’e seslenecek

CUMHURİYETİN 93. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında İzmir, eşine az rastlanan bir gösteriye sahne olacak. 28 Ekim Cuma akşamı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak'taki hizmet binası dev bir perdeye dönüşecek.

Işık, ses ve görüntü efektlerinden oluşan özel video mapping gösterisiyle Atatürk, İzmirlilere seslenecek. Saat 19.30’da başlayacak gösteri Varyant gibi kentin Konak Meydanı’nı kuşbakışı gören noktalarından da izlenebilecek.

Cumhuriyet Bayramı’nın en coşkulu kutlandığı kentlerin başında bu yıl yine İzmir yer alacak. Büyükşehir Belediyesi’nin imza attığı 93. yıl kutlama etkinliklerinin belki de en çok ses getireni ise 28 Ekim akşamı Konak’ta düzenlenecek ışık ve video gösterisi olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası kullanılacak özel bir teknolojiyle dev bir perdeye dönüştürülecek.

KURTULUŞ SAVAŞI VE DEVRİMLER ANLATILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 28 Ekim Cuma akşamı, Konak’taki hizmet binasının Saat Kulesi’ne bakan yüzünde, Kurtuluş Savaşı, cumhuriyetin ilanı ve devrimleri konu alan video mapping gösterisi yapacak. Saat 19.30’da ışık gösterileriyle başlayacak etkinlik, 20.00’de video mapping gösterisiyle sürecek. Bilgisayarda hazırlanan canlandırmalar, fotoğraflar ve kamera görüntülerinden oluşan 10-15 dakikalık video; özel efektler, seslendirme, müzik ve ışıklandırma aracılığıyla binaya yansıtılacak.

Gösterinin en coşkulu anları, Atatürk’ün 10. yılda TBMM’de yaptığı konuşmanın perdeye yansımasıyla yaşanacak. Atatürk’ün, renklendirilen video görüntüsü aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi binasından İzmirlilere seslendiği duygusu yaratılacak. 28 Ekim Cuma akşamı Konak Meydanı’nda adeta gündüz aydınlığını yaşatacak video mapping gösterisi, Varyant gibi meydana kuşbakışı bakılan yerlerden de izlenebilecek.

İZMİR, (DHA)