02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Antalya’da muhteşem kadro!

Antalya’da muhteşem kadro!

Her sene Antalya’da dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan ‘Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 17. yılında da bu geleneğini sürdürüyor. 21 Eylül’de başlayan festival, dünyaca ünlü, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan dev kadrosuyla Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak.

21 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak olan 17. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, muhteşem kadrosuyla yine çok ses getirecek.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan festivalde, yerli ve yabancı dünyaca ünlü müzisyen ve şefler, sanatseverlerle buluşacak.

YILDIZLAR GEÇİDİ YAŞANACAK!

Merakla beklenen festival sahnesinde “Yeni Neslin Piyano Dahisi” olarak anılan ‘Zee Zee’ rumuzlu ödül avcısı Zhang Zou, piyano flamenko denilince dünyanın akla gelen ilk isimlerinden İspanya’nın ‘ Flamenko Tarkan’ı Manolo Carrasco, dünyanın en iyi keman ve viyolonsel virtüözlerinden olan, müzik otoriteleri tarafından dünyadaki en iyi ilk on şeften biri olarak gösterilen ve dünyanın en büyüleyici kemancıları arasında ilk sırada anılan Julian Rachlin, genç yeteneklerimizden piyanist ve klavsenist Tolga Atalay Ün, Grammy ödülüne aday olmuş, Singapur’un uluslararası alanda en bilinen sanatçısı dünyaca ünlü şef Darrell Ang, Rusya, Ukrayna, Slovenya, Avusturya, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Azerbaycan ve Çin gibi birçok ülkede konserler vermiş ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapmış, Türkiye’nin en yetenekli genç piyanistlerinden Gökhan Aybulus , dünyaca ünlü İtalyan piyanist Roberto Cominati gibi klasik müzik ve flamenko dünyasından bir çok yıldız ismi ağırlayacak.
Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin sanat yönetmenliğini üstlenen Gürer Aykal, festivale ilişkin ‘ Her yıl Antalya’da çok önemli müzisyenleri ağılayan festivalimiz, 17. yılında da çok önemli isimleri ağırlayacak. Öncelikle ülkemizin yaşadığı zor günlerde bile sanatı ayakta tutabilmek için mücadele veren, tüm zor koşullara rağmen bu festivalin düzenlenmesini sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Her şeye rağmen müziği susturmadık. ‘ dedi.

Program:

21 Eylül Gürer Aykal- Zhang Zou Akdeniz Filarmoni Orkestrası
25 Eylül Manolo Carrasco- Flamenko Tutkusu
1 Ekim Julian Rachlin- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası
5 Ekin- Tolga Atalay Ün- Kamuran Gündemir Anısına Genç Yetenek
7 Ekim Darrell Ang- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası
14 Ekim- Gürer Aykal- Roberto Cominati – Antalya Devlet Senfoni Orkestrası