07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Antalya’da korkunç olay! Benzin döküp yaktı

Antalya’da korkunç olay! Benzin döküp yaktı

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde 48 yaşındaki Zekai Ş., tartıştığı eşi 38 yaşındaki Nursen Ş.'yi, üzerine benzin döküp ateşe verdi. Sıçrayan alevlerden kendisi de tutuşan Zekai Ş. ve eşi, yanarak ağır yaralandı.

Kemer’e bağlı Yeni Mahalle’de bir sitede dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, eşiyle tartışan Zekai Ş. evden çıktı. Bir süre sonra yanında bir bidon benzinle eve dönen Zekai Ş., 9 yaşındaki kızlarını dışarı çıkarıp evin tüm kapı ve pencerelerini kapattı. Ardından yanındaki benzini eşinin üzerine döken Zekai Ş., ateşe verdi. Nursen Ş. alevler içinde kalırken, Zekai Ş. de alevlerden kurtulamadı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine eve polis, sağlık ve itfaiye ekipleri geldi. Eve de sıçrayan alevler itfaiyenin müdahalesiyle söndürülürken, sağlık ekipleri yüz ve vücutlarında ağır yanıklar bulunan çifti Kemer Özel Yaşam Hastanesi’ne götürdü. Nursen Ş. ilk müdahalenin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilerek, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınırken, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürülen ve vücudunun yüzde 40’ında ikinci derece yanık bulunan Zekai Ş., ambulans helikopterle İzmir Bozkaya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)