02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » AK Partili Baybatur’dan partililere, ‘Sosyal medyadan delikanlılık yapmayın’ çıkışı

AK Partili Baybatur’dan partililere, ‘Sosyal medyadan delikanlılık yapmayın’ çıkışı

AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur, konuşma yaptığı AK Parti Manisa İl Teşkilatı bayramlaşma töreninde partililere ağır eleştirilerde bulundu. Partilileri dedikodu ve gıybet yapmamaları konusunda uyaran Baybatur, "Kendi içimizde de birileri yazıyor çiziyor. Bu teşkilat kendi içinde 'Bu FETÖ'cü, bu FETÖ'cü' diye Facebook da, Twitter da ve sanal alemde delikanlılık yapmasın. Adam olan gelir. Eğer elinde bilgi, belge varsa savcılar burada" sözleriyle partililere çıkıştı.

AK Parti Manisa İl Teşkilatı Bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü Şehzadeler Bedesten Salonu’nda gerçekleşti. Törene AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur’un yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, İsmail Bilen ve Uğur Aydemir, İl Başkanı Zülfikar Gürcan, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Törende partililere hitaben konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur’un gündeminde partililerinin kendi içerisinde konuştukları ve partililerin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar vardı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin gerekeni yaptığını fakat darbe girişiminde partililerin de ders çıkarması gerektiğine vurgu yapan MKYK Üyesi Murat Baybatur, “Çıkaracağımız en büyük derslerden biri bu gemi batarsa hepimizin batacağıdır. Siyaseten fikir ayrılıklarımız olabilir. Birbirimizi bazen paçasından da tutuyor olabiliriz. Birbirimiz hakkında dedikodu gıybet yapıyoruz. Ama şunu görmemiz lazım, eğer 15 Temmuz darbe girişimi olsaydı siyaseten çok dedikodusunu ve gıybetini yaptığınız arkadaşınızla beraber ya cezaevinde ya da toprağın altında yatacaktınız. Onun için sizlere tavsiyem dedikodu ve gıybeti bırakmanız” dedi.
“YÜREĞİN YETMİYORSA DELİKANLILIK YAPMAYACAKSIN”
Birbirimize iftiralar atarak kendimizi yıpratıyoruz diyen MKYK Üyesi Murat Baybatur, “Kendi içimizde de birileri yazıyor çiziyor. Belediye başkanları şöyle, ilçe başkanları böyle, il teşkilatı şöyle, kadın kolları böyle, sözüm ona belediyeler ve il teşkilatları FETÖ’cü kaynıyor. Belediye başkanları FETÖ’cü, milletvekilleri FETÖ’cü, ilçe başkanları FETÖ’cü kendi içimizde kendimize böyle iftiralar atarak farkında değiliz belki ama kendimizi yıpratıyoruz. Bu teşkilatlar 81 ilde olduğu gibi Manisa merkez, 17 ilçesiyle, ilçe başkanından belediye başkanına kadar, gençlik kolları, kadın kolları, sandıktaki görevlisiyle bütün arkadaşlar o gün bu meydanlarda birilerine çok büyük bir ders vermiştir. Onun için kimse işgüzarlık yapıp da bu teşkilatı kendi içerisinde fişlemesin. Bu teşkilat kendi içinde ‘Bu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü’ diye Facebook da, Twitter da ve sanal alemde delikanlılık yapmasın. Adam olan gelir. Eğer elinde bilgi, belge varsa savcılar burada. Gidersin savcılığa şikayet edersin bu FETÖ’cüdür. Bu filanca örgüttendir. Elimde belgeler var. Al kardeşim bununla alakalı işlem yaptır dersin. Ona da yüreğin yetmiyorsa sosyal medya da delikanlılık yapmayacaksın” dedi.
“17/25’TE TEŞKİLATIMIZ MESAFEYİ KOYDU”
Partililere birbirlerine sahip çıkmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Baybatur, “Birbirimizin paçasından tutarak bu işler olmaz. Başta il başkanı, ilçe başkanları, belediye başkanları herkesin bir köşeye kaçıp saklandığı dönemde Hükümet Meydanı’nda, Manolya Meydanı’nda, tüm ilçelerimizin meydanlarında adam gibi er meydanındaydı. Bunu da herkes çok iyi görsün. Bu teşkilatları yıpratmaya kimsenin hakkı olmasın. İçimizde 17/25 Aralık öncesi onlarla oturmuş, onlarla kalkmış olabilir. Başbakanımız 17/25 Aralık sonrasından bahsediyor. Ona göre hareket edeceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bunlar terör örgütüdür’ dedikten sonra bizim teşkilatımız, bizim kardeşlerimiz bütün hepsi mesafeyi koydu’ şeklinde konuştu.
Törende AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve İl Başkanı Zülfikar Gürcan’dan birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Milletvekilleri partililer ile tek tek bayramlaştı. Salonda uzun kuyruklar oluştu.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)