07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Afyonkarahisar şehidini uğurluyor

Afyonkarahisar şehidini uğurluyor

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar'ın cenazesi, baba ocağı Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'ne bağlı Çalca Köyü'nde defnedilecek.

Cenaze hazırlıklarının yapıldığı köy Türk bayraklarıyla donatıldı, Yunus Emre Camii’ne de dev bayrak asıldı. Cenaze için Hocalar’ın yanı sıra Sandıklı, Dinar ve Uşak’ın Banaz ilçelerinden de otobüslerle insanlar köye geldi. Ailesinin İzmir’de yaşaması nedeniyle yıllardır kapalı duran şehit Mustafa Hakan Kaçar’ın doğduğu ev de cenaze için açıldı.

Kadınlar cenaze evi önünde ağıt yakarken, şehidin babasının kuzeni Emine Çiğdem, “Hakan’ım, güzel Hakan’ım sen kara toprağa yakışmazsın. Yavrum, kuzum sana 7 sene baktım. Televizyonda elin cenazesini izleyemiyordum, seninkine bakmaya nasıl dayanırım” diye ağıt yaktı.

Yaklaşık 6 ay önce evlenen şehit Kaçar’ın annesinin 3 yıl önce vefat ettiği, baba Yunus Kaçar’ın da İzmir’e yerleştiği kaydedildi. Şehit Kaçar’ın yaklaşık 2 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığı ve Ağrı Patnos’tan geçici görevle Sur’a gönderildiği belirtildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kaçar’ın cenazesi ikindi vakti kılınacak namazın ardından Çalca Köy mezarlığında oluşturulacak şehitliğe defnedilecek.

Onur BAYRAM/HOCALAR (Afyonkarahisar), (DHA)