07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Adana Demirspor’dan hakem kararı açıklaması

Adana Demirspor’dan hakem kararı açıklaması

PTT 1'inci Lig takımlarından Adana Demirspor, oynayacağı Alanyaspor maçı öncesi son zamanlarda sıkça gündeme gelen hakem kararları ile ilgili açıklama yaptı. Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Bu hafta içerisinde hakem camiasının, dolayısıyla çatı kuruluş Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) gündemde olması hafta sonu Alanyaspor karşılaşmamız için de sporseverlerin endişe duymasına sebep oldu. Özellikle MHK Başkanı Sayın Kuddusi Müftüoğlu’nun Alanyalı olması nedeniyle ve yaşanan hakem hataları dolayısıyla taraftarlarımız nezdinde endişesini anlıyor; ancak Adana Demirspor Kulübü yönetimi olarak bizler bu endişeyi taşımıyoruz.
Adana Demirspor Kulübü yönetimi olarak bizler, fair play duygusunu, göreve geldiğimizden bu yana sergileyen ve bundan asla ödün vermeyen bir kulüp olduk.

Tarafsızlığın sözünü vermiş ve objektif bakış açısı ile çalışmalarını sürdüren MHK’ye duyduğumuz sonsuz güvenle; MHK Başkanı Sayın Müftüoğlu’nun herhangi bir şekilde zan altında bırakılmasının da Adana Demirspor Kulübü olarak bizleri derinden yaralayacağını kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

ADANA / DHA