07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » 200 polisle ‘huzur operasyonu’

200 polisle ‘huzur operasyonu’

BURSA Emniyet Müdürlüğü Terör, Asayiş ve Narkotik ekiplerindeki 200 polisin katıldığı 'Huzur operasyonu' düzenlendi. 800 kişinin kimlik bilgilerinin sorgulandığı denetimde ruhsatsız olduğu belirlenen 10 işyeri mühürlenirken kapalı yerlerde sigara içilmesine izin verildiği saptanan gece kulüplerine para cezai işlem uygulandı.

Halkın güven ve huzur ortamının sağlanması ve olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla ekipler Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile ‘Huzur Operasyonu’ düzenlendi. 200 polisin katıldığı operasyonlarda trafikte hareket halinde bulunan araçlar ve sürücüleri denetlendi. Ayrıca gece kulüpleri, kahve ve umuma açık yerlerde bulunan 800 kişi kimlik kontrolünden geçirildi. Aranan 3 kişi gözaltına alınırken işyerlerini kapatma saatine uymayan Tekel bayileri ile kapalı alanda sigara içilmesi izin veren gece kulüplerine cezai işlem uygulandı. 10 işyeri ise ruhsatsız çalıştırıldığı gerekçesiyle mühürlendi.

İZNİK’TEKİ OPERASYON

İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Selçuk Mahallesi Barış Sokak’ta bir evde uyuşturucu satıldığı ihbarı üzerine yaptıkları baskında Ferhat D.’yi gözaltına aldı. Evde satışa hazır halde bir miktar esrar bulundu. Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise Kumla ve Cumhuriyet Mahallesi’nde 4 tüfek, 1 tabanca, satışa hazır halde çeşitli uyuşturucu maddeleri, çok sayıda fişek ve mermi ele geçirildi. Gözaltına alınan 6 kişi sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)